Powstanie ekranizacja serii komiksowej „Corto Maltese”! W obsadzie Tom Hughes i Milla Jovovich

4 listopada 2018


„Corto Maltese”, legendarna seria komiksowa autorstwa Hugo Pratta, doczeka się ekranizacji! Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już w styczniu. Poznaliśmy właśnie nazwiska aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów widowiska, a także reżysera projektu.

Włoska seria komiksowa „Corto Maltese” zadebiutowała na rynku w 1967 roku i opowiada o perypetiach tytułowego marynarza i awanturnika, który w pierwszych dekadach XX wieku przemierza świat, docierając do najdalszych krain, gdzie wplątuje się w intrygi polityczne, a nawet bierze udział w niezwykłych wydarzeniach o charakterze mistycznym.

Cykl jest wysoko ceniony przez krytyków literackich, którzy uważają go za jedno z najwybitniejszych dzieł komiksowych. Pierwszy tom, „Ballada o Słonym Morzu”, znalazł się nawet na liście 100 najważniejszych książek XX wieku według dziennika „Le Monde”. „’Ballada…’ pozostaje w pamięci swych czytelników jako niezwykłe wydarzenie, przykład nowego sposobu tworzenia literatury poprzez komiks” ? pisał Umberto Eco.

Seria doczekała się już kilku animowanych ekranizacji, nadszedł wreszcie czas na film fabularny. Co więcej, producenci widzą w komiksach Pratta szansę na stworzenie dużej franczyzy w stylu „Indiany Jonesa”, „Sherlocka Holmesa” czy „Piratów z Karaibów”. Scenariusz zapowiadanego filmu napisał William Schneider, produkcją zajmie się Samuel Hadida pod szyldem swojej firmy Davis Films oraz hiszpańska wytwórnia i dystrybutor TriPictures. Reżyserii podjął się zaś Christophe Gans. W filmografii francuskiego artysty znajdziemy między innymi: kostiumowy film akcji „Braterstwo wilków”, horror „Silent Hill” oparty na motywach z gry komputerowej czy francuskojęzyczną wersję „Pięknej i bestii”.

„’Corto Maltese’ to mój wymarzony projekt do zrealizowania, odkąd byłem chłopcem czytającym komiksy” ? przyznał w oświadczeniu Gans. „Teraz, gdy mam możliwość przedstawienia tej niezwykłej historii na wielkim ekranie, nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego aktora do odegrania roli Corto, niż Tom Hughes, którego śledzę od serialu 'Wiktoria’ i który jest jednym z czołowych brytyjskich aktorów”.

Obok wspomnianego Toma Hughesa, na ekranie zobaczymy też Millę Jovovich, Jamesa Thierrée (jako bezwzględnego mnicha Rasputina) i Marka Dacascosa. Reżyser prowadzi jeszcze rozmowy z Michelle Yeoh, którą niedawno mogliśmy oglądać w ekranizacji „Bajecznie bogatych Azjatów”. Film będzie oparty na albumie „Corto Maltese na Syberii”, ponieważ producenci ujawnili, że główny bohater zostanie wynajęty przez chińską grupę rewolucjonistek do porwania pociągu transportującego z Petersburga do Władywostoku złoto cara Mikołaja II. Zadanie będzie wysoce niebezpieczne, ponieważ drogocennym ładunkiem zainteresowane są również inne grupy rewolucjonistów, wyjątkowo krwawe i brutalne.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się już w styczniu. Plany zdjęciowe usytuowane są między innymi w Europie oraz w Chinach.

[mw,am]

Tematy: , ,

Kategoria: film