Powstanie drugi sezon serialu fantasy „Cień i kość”. Leigh Bardugo: „Jest tak wiele miejsc, które ledwo zdążyliśmy odwiedzić”

8 czerwca 2021

Po sukcesie, jaki odniósł serial fantasy „Cień i kość” oparty na powieściach Leigh Bardugo, Netflix dał zielone światło na realizację drugiego sezonu tej produkcji. Jak ogłoszono, kontynuacja będzie składała się z ośmiu godzinnych odcinków. Data premiery nie została jeszcze ustalona.

Netflix informuje, że serial „Cień i kość” w ciągu pierwszych 28 dni od premiery zdecydowało się obejrzeć ponad 55 milionów gospodarstw domowych. Produkcja znalazła się w Top 10 w 93 krajach na całym świecie i zajęła pierwsze miejsce w 79 krajach, w tym w Australii, Brazylii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii, RPA i USA. Po premierze ekranizacji na listy bestsellerów powróciła trylogia „Cień i kość” oraz składająca się z dwóch części powieść „Szóstka wron”.

„Piszę o uniwersum Griszów już od prawie dziesięciu lat, więc jestem zachwycona, że będziemy mogli kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo zdążyliśmy odwiedzić i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom więcej świętych, żołnierzy, bandytów, złodziei, książąt i szeregowców, którzy sprawiają, że ten świat jest tak zabawny do odkrywania. To będzie prawdziwa magia widzieć, jak nasza genialna, utalentowana obsada się powiększa” – powiedziała pisarka Leigh Bardugo, która jest też producentką wykonawczą serialu.

„Cień i kość” to opowieść osadzona w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie.

Serial miał premierę 23 kwietnia 2021 roku i jest obecnie dostępny w serwisie Netflix. „Moi koledzy z 21 Laps i ja jesteśmy podekscytowani tym, że widzowie na całym świecie mogą nadal odkrywać uniwersum Griszów i zachwycać się epicką, unikalną fabułą powieści 'Cień i kość’. Największą frajdą w naszej pracy jako producentów jest współpraca z kreatywnymi partnerami, którzy nas inspirują. Leigh Bardugo i Eric Heisserer są takimi osobami – razem stworzyli świat i panteon postaci, które pokochali fani na całym świecie. Nie możemy się doczekać, aby zabrać widzów na dziką przejażdżkę, która nastąpi już wkrótce…” – powiedział producent wykonawczy Shawn Levy z 21 Laps Entertainment.

W drugim sezonie w swoje role ponownie wcielą się Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Dodatkowe szczegóły dotyczące castingu zostaną podane w późniejszym terminie.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film