Powstała pełnometrażowa animacja piaskowa na podstawie „Jądra ciemności” Conrada. Zobacz zwiastun

18 stycznia 2019


Walijski reżyser Gerald Conn stworzył nową pełnometrażową ekranizację klasycznej powieści „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Projekt został realizowany w formie animacji piaskowej. Zdaniem filmowca dzięki temu udało się uchwycić ponurą atmosferę, charakterystyczną dla literackiego pierwowzoru.

Zgodnie ze słowami twórcy, ekranizacja pozostaje wierna oryginałowi. Dzięki zrealizowaniu filmu w formie animacji piaskowej, opowieść o skutkach kolonializmu, których Conrad doświadczył osobiście podczas pobytu w Afryce, ma przemówić do nowego grona odbiorców. Zdaniem Geralda Conna tematyka opublikowanej w 1898 roku książki jest nadal aktualna. Historia ma charakter uniwersalny, dlatego cieszy się nieustającą popularnością wśród filmowców.

Conn ma nadzieję, że jego ekranizacja „Jądra ciemności” będzie wyróżniać się oryginalnością. Tym bardziej, że w obecnych czasach animowane filmy pokazały już, że potrafią z powodzeniem zajmować się tematyką dla dorosłych. W projekt zaangażowano znanych walijskich i irlandzkich aktorów. Głosów postaciom użyczą m.in. Michael Sheen, Matthew Rhys i Andrew Scott. Scenariusz filmu napisali Mark Jenkins i Mary Kate O Flanagan.

„Jestem pod wrażeniem oryginalnej techniki animacji piaskowej i ogólnego wyglądu, atmosfery i stylu tego filmu. Biorąc pod uwagę, że książka jest tak dobrze znana, myślę, że ten projekt ma ogromny potencjał na rynku animacji dla dorosłych” ? mówi producent Michael Rose („Wallace i Gromit”, „Uciekające kurczaki”).

Animacja trwa 85 minut i zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu podczas Europejskich Targów Filmowych w Berlinie. My już teraz możemy pokazać wam zwiastun udostępniony przez producentów:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film