Powstał serial na podstawie thrillerów Simona Becketta z Davidem Hunterem. Zobacz zwiastun „Chemii śmierci”

11 stycznia 2023

Cykl książek Simona Becketta o antropologu sądowym Davidzie Hunterze stał się podstawą nowego serialu. Premiera ekranizacji zapowiedziana jest na 19 stycznia na platformie Paramount+. W sieci ukazał się właśnie zwiastun tej produkcji.

Głównym bohaterem serii thrillerów Becketta jest David Hunter, który z zawodu jest antropologiem sądowym. Po stracie w wypadku żony i sześcioletniej córki rezygnuje z zawodu i zaszywa się w miejscowości Manham, w hrabstwie Norfolk w Anglii, gdzie podejmuje pracę jako lekarz rodzinny. Jego spokój zastoje zakłócony, gdy miejscowe dzieci znajdują zmasakrowane zwłoki. Policja prosi Huntera o pomoc. Ten, pomimo bolesnych wspomnień, zgadza się na współpracę i wraca do zawodu, by rozwiązać sprawę. Tak zaczyna się pierwsza odsłona cyklu zatytułowana „Chemia śmierci”.

Po sukcesie książki autor napisał jeszcze pięć powieści i dwa opowiadania z tym bohaterem. Teraz Hunter zyskuje drugie życie za sprawą ekranizacji zrealizowanej dla Paramount+. „Ostatnim razem, gdy byłem w Norfolk, zbierałem materiały do 'Chemii śmierci’. Teraz wróciłem tam, aby zobaczyć, jak powstaje serial, co jest dość dziwnym, ale także bardzo dobrym uczuciem” – napisał w oświadczeniu Simon Beckett.

W głównej roli w serialu „Chemia śmierci” występuje Harry Treadaway. Towarzyszą mu m.in. Jeanne Goursaud, Katie Leung, Nick Blood, David Hayman, Douglas Russell i Lucian Msamati. Pierwszy sezon produkcji składa się z sześciu odcinków. Scenariusz oparto na dwóch powieściach: „Chemia śmierci” i „Zapisane w kościach”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

[am]
fot. Paramoount+

Tematy: , , ,

Kategoria: film