banner ad

Powstał miniserial na podstawie „Nocnego recepcjonisty” Johna le Carrégo

29 stycznia 2016

nocny-recepcjonista-miniserial
Stacje BBC One i AMC zapowiadają na kwiecień premierę pierwszego odcinka miniserialu na podstawie powieści Johna le Carrégo „Nocny recepcjonista” (w oryg. „The Night Manager”). Będzie to pierwsza od 25 lat telewizyjna adaptacja książki brytyjskiego pisarza.

Akcja powieści le Carrégo rozgrywa się po zakończeniu zimnej wojny i porusza temat nowych zagrożeń, jakie zrodziły się na tym tle. Tytułowym nocnym recepcjonistą jest Jonathan Pine, pracownik luksusowego hotelu w Zurychu i były żołnierz oddziałów specjalnych, który godzi się podjąć tajną misję polegającą na przeniknięciu do organizacji bezwzględnego handlarza broni z licznymi koneksjami, aby znaleźć dowody mogące go obciążyć.

Główne role w miniserialu grają Tom Hiddleston (jako Jonathan Pine) i Hugh Laurie (jako handlarz bronią Richard Roper). Za reżyserię odpowiada Susanne Bier. „Co zafascynowało mnie w postaci Pine’a w powieści i jej adaptacji, to rozciągnięcie między bardzo spokojną powierzchownością a burzliwym i chaotycznym wnętrzem. Jest bardzo wrażliwy, ale posiada też wiele wątpliwości” – mówi o swoim bohaterze Hiddleston. „Jest w nim coś z pułkownika Kurtza. Jest otoczony przez ludzi, których egzystencja zależy od niego. To zawsze czyni człowieka trochę psychotycznym” – opisuje swoją postać Laurie.

Powieść Johna le Carrégo ukazała się w 1993 roku. Wydarzenia w miniserialu będą rozgrywać się współcześnie. Jak powiedział podczas spotkania prasowego producent „Nocnego recepcjonisty”, a prywatnie syn pisarza, Simon Cornwell, od czasu publikacji książki „świat się zmienił, gracze się zmienili, technologia się zmieniła, ale smutne jest to, że wciąż występuje wiele podobnych wątpliwości moralnych i wieloznaczności”. Cornwellowi wtórował Tom Hiddleston. „Żyjemy obecnie w pozornie transparentnym społeczeństwie. Wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, ale wciąż jest wiele tajemnic na tym wyższym szczeblu. Zawsze będzie nas fascynować to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami na korytarzach władzy” – powiedział aktor. „Le Carré przodował pod względem zajmowania się moralną wieloznacznością. Rozumiał, że pojęcia dobra i zła są zbyt banalne” ? dodał producent wykonawczy Stephen Garrett.

Premiera pierwszego odcinka „Nocnego recepcjonisty” zapowiedziana została na 19 kwietnia. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun miniserialu:

[aw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film