Powstał film na podstawie „Kolorów ognia” Pierre’a Lemaitre’a. Zobacz zwiastun

23 września 2022

Po „Do zobaczenia w zaświatach” druga cześć historycznego cyklu Pierre’a Lemaitre’a zatytułowana „Kolory ognia” również została przeniesiona na ekran. Film trafi do francuskich kin 9 listopada, a w sieci pojawił się właśnie zwiastun tej produkcji.

„Kolory ognia” rozgrywają się w połowie międzywojnia. Madelaine Péricourt, córka wpływowego milionera, zostaje ogołocona z całego majątku przez mężczyzn z jej najbliższego otoczenia. Od tego momentu opracowuje iście diabelski plan, aby zemścić się na sprawcach swego upadku.

Znajomość „Do zobaczenia w zaświatach” nie jest konieczna, żeby przeczytać „Kolory ognia”. To samo tyczy się ekranizacji. Trylogię Pierre’a Lemaitre’a łączy raczej tematyka, nawet jeśli niektóre postacie przewijają się w kolejnych książkach.

Udostępniony właśnie zwiastun dowodzi, że ekranizacja „Kolorów ognia” będzie miała zupełnie inny tom niż pełen ekstrawagancji styl „Do zobaczenia w zaświatach”. Również na stołku reżyserskim zasiada inny filmowiec – Alberta Dupontela zastępuje tym razem Clovis Cornillac. Niezmienny jest natomiast udział samego pisarza, który zarówno w pierwszej, jak i drugiej kinowej adaptacji odpowiada za scenariusz.

W „Kolorach ognia” występują między innymi Léa Drucker, Benoît Poelvoorde, Alban Lenoir, Fanny Ardant i Olivier Gourmet.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Kolory ognia”:

Powieść „Kolory ognia” oraz pozostałe dwa tomy cyklu „Dzieci katastrofy” – „Do zobaczenia w zaświatach” i „Lustro naszych smutków” – ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros.

[edm]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film