Powstał film biograficzny o małżeństwie Roalda Dahla z Patricią Neal i tragicznej śmierci ich córki

12 stycznia 2021

Brytyjska firma mediowa Sky Group zapowiada pełnometrażowy film „To Olivia” (z ang. „Dla Olivii”), który opowiada o życiu pisarza Roalda Dahla i jego żony, amerykańskiej aktorki Patricii Neal, a także o tragedii, która ich spotkała. W sieci opublikowano właśnie zwiastun tej produkcji.

Choć twórczość Roalda Dahla wielokrotnie przenoszona była na ekran, on sam nie doczekał się jeszcze filmu opowiadającego o jego życiu, jak to było w przypadku innych brytyjskich klasyków literatury dziecięcej: J.R.R. Tolkiena, A.A. Milne’a czy J.M. Barriego. „To Olivia” to pierwsza poświęcona mu produkcja.

Zapowiadany film będzie opowiadał o małżeństwie Roalda Dahla z hollywoodzką gwiazdą filmową Patricią Neal. Dla pisarza aktorka porzuciła życie w Stanach Zjednoczonych i zamieszkała na angielskiej wsi, gdzie wychowywali wspólnie swoją gromadkę dzieci. W 1962 roku ich najstarsza, siedmioletnia córka Olivia zmarła z powodu zapalenia mózgu wywołanego przez odrę.

Małżeństwo musiało zmierzyć się z niewyobrażalną stratą. Tragedia zmieniła ich życie na zawsze. Nie stanowiła zresztą wcale końca problemów, które dotknęły Dahlów.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o książkę biograficzną „Patricia Neal: An Unquiet Life” Stephena Michaela Shearera. Obraz wyreżyserował John Hay, a w głównych rolach wystąpili Hugh Bonneville jako Roald Dahl i Keeley Hawes jako Patricia. Na ekranie towarzyszą im Sam Heughan, Conleth Hill, Sam Phillips i Geoffrey Palmer w swojej ostatniej roli przed śmiercią.

Twórcy zapowiadają, że obraz będzie można oglądać w brytyjskich kinach i na kanale Sky Cinema od 19 lutego. Z uwagi na pandemię koronawirusa plany mogą jednak ulec zmianie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „To Olivia”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film