Powstaje serialowa adaptacja „Ostrych przedmiotów” Gillian Flynn

10 marca 2017


Twórczość Gillian Flynn, autorki głośnej powieści „Zaginiona dziewczyna”, zekranizowanej przez Davida Finchera, ponownie zainteresowała filmowców. Tym razem serialowej adaptacji doczeka się debiutancka książka „Ostre przedmioty”.

Główną bohaterką historii jest Camille Crellin, dziennikarka, w którą w serialu wcieli się Amy Adams. Po niedługim pobycie w zakładzie psychiatrycznym, kobieta wraca do pracy jako reporterka w „Daily Post” i podejmuje się napisania reportażu o tajemniczym zabójstwie dwóch małych dziewczynek, do którego doszło w jej rodzinnym mieście. Śledztwo utyka jednak w martwym punkcie, co zmusza Camille do rozwikłania zagadki własnej przeszłości.

Oprócz Amy Adams w 8-odcinkowym miniserialu zobaczymy między innymi Patricię Clarkson, która wcieli się w Adorę Crellin, matkę głównej bohaterki. Skomplikowane relacje obu kobiet wynikają po części ze śmierci przed laty młodszej siostry Camille.

Za scenariusz pilota i opiekę nad całym projektem odpowiedzialny jest Marti Noxon („Mad Men”, „Postrach nocy”), kilka odcinków napisała też sama Gillian Flynn, z kolei reżyserii całości podjął się Jean-Marc Vallée („Witaj w klubie”, „Dzika droga”). Zdjęcia do miniserialu rozpoczęły się w marcu, natomiast premiera przewidywana jest na 2018 rok. Produkcja powstaje na zlecenie HBO.

Na zdjęciu: Amy Adams jako Lois Lane w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film