Powstaje serial na podstawie książek Katarzyny Bondy o Saszy Załuskiej. W głównej roli zobaczymy Magdalenę Boczarską

25 sierpnia 2020

Na początku sierpnia ruszyły zdjęcia do serialu „Żywioły Saszy – Ogień” opartego na serii książek o Saszy Załuskiej autorstwa Katarzyny Bondy. W produkcji Player Original w rolę głównej bohaterki, która jest profilerką kryminalną, wcieli się Magdalena Boczarska. Premiera serialu została zaplanowana na jesień.

Scenariusz serialu powstał na podstawie trzeciej części serii zatytułowanej „Lampiony”. Sasza Załuska wraca do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki. Niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?

„Nasza nowa bohaterka 'Nazywa się Załuska. Sasza Załuska…’ i jest zdecydowanie dziewczyną Bondy. To wnikliwa obserwatorka otoczenia, bohaterka inteligentna i intrygująca. Jej życiowe umiejętności i zawodowe przygotowanie pozwalają dostrzegać dookoła siebie dużo więcej niż potrafią inni, samej będąc niezauważoną. Niemal natychmiast staje się oczywiste, że ukrywa jakąś tajemnicę. Odkrywanie prawdy o niej będzie dla widzów równie interesujące, jak sama zagadka łódzkich pożarów” – mówi producentka serialu Dorota Chamczyk.

fot. Agnieszka Jurek/TVN

Na przestrzeni siedmiu odcinków widzowie będą podążać za zagadką kryminalną, w której centrum znajdzie się Sasza. Przydzielona do grupy policjantów bohaterka spróbuje zapobiec serii podpaleń łódzkich kamienic oraz uporać się z własną, niełatwą przeszłością. Śledztwo okaże się wyjątkowo skomplikowane. Na drodze do rozwiązania sprawy stanie nie tylko brak jednoznacznych dowodów i tropów, ale też wątpliwości przełożonych i współpracowników co do umiejętności profilerki. W każdym kolejnym odcinku pojawi się nowy ślad prowadzący do rozwiązania sprawy.

W obsadzie produkcji – obok Magdaleny Boczarskiej – znaleźli się: Mirosław Haniszewski, Marcin Czarnik, Piotr Cyrwus, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Konopka, Jerzy Trela, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Dracz, Piotr Srebrowski, Erika Karkuszewska i Mikołaj Woubishet. Reżyserem serialu jest Kristoffer Rus. Autorami scenariusza na podstawie powieści Katarzyny Bondy są Dana Łukasińska i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorka zdjęć to Karina Kleszczewska. Za scenografię odpowiada Aleksandra Kierzkowska, a za kostiumy Barbara Łagowska. Kierownikiem produkcji został Jan Kaczmarski. Producentem wykonawczym jest firma Bongo Media. Producentką z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk. Zdjęcia do serialu powstają w Łodzi.

„Popularność takich produkcji jak 'Chyłka’ czy 'Szadź’ jest dowodem na to, że widzowie szukają lokalnego kontentu, na podstawie swoich ulubionych powieści kryminalnych. Dzięki pracy scenarzystów-adaptatorów mają możliwość, by zobaczyć je na ekranie. Stąd decyzja, by bohaterką najnowszej produkcja Player Original była właśnie Sasza Załuska – postać znana z bestsellerów Katarzyny Bondy. To kolejny krok w konsekwentnym budowaniu naszej własnej biblioteki. Nowy serial zaprezentujemy użytkownikom serwisu jeszcze w tym roku” – komentuje Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Playera.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć Magdalenę Boczarską wcielającą się w Saszę Załuską.

fot. Agnieszka Jurek/TVN

Powieść „Lampiony” Katarzyny Bondy ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza.

[am]
fot. główna: Agnieszka Jurek/TVN

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film