Powstaje nowy serial animowany o Muminkach. Mamy już pierwsze grafiki koncepcyjne

19 kwietnia 2017


Fińska firma produkcyjna Gutsy Animations pracuje nad nowym serialem animowanym o Muminkach. W sieci pojawiły się już pierwsze grafiki koncepcyjne. Premiera produkcji przewidziana jest na wiosnę 2019 roku.

Serial będzie wykonany przy użyciu najnowocześniejszej technologii CGI w połączeniu z bardziej tradycyjną techniką rysowania ręcznego. Każdy odcinek ma być oparty na oryginalnej fabule lub zdarzeniach przedstawionych w powieściach i komiksach Tove Jansson.

Twórcy zapowiadają, że chcą, aby to była najwierniejsza z dotychczasowych ekranizacji Muminków. „Poprzednie animacje o Muminkach przeznaczone były dla małych dzieci, ale naszym celem jest stworzenie serialu, który zachowa ducha opowieści Tove i adresowany będzie do całej rodziny. Nie będziemy wzbraniać się przed złożonością i głębią tych oryginalnych historii” – powiedziała producentka wykonawcza i reżyserka kreatywna Marika Makaroff.

Projekt rozwijany jest przy pełnym poparciu Moomin Characters, firmy założonej przez Tove Jansson i jej brata Larsa w celu zarządzania marką. Do dziś biznes prowadzą członkowie rodziny pisarki z Sophią Jansson (córką Larsa i siostrzenicą Tove) jako przewodniczącą zarządu i dyrektor kreatywną.

Za reżyserię i nadzór nad scenariuszami serialu odpowiedzialny będzie animator Steve Box, wieloletni współpracownik Nicka Parka, twórcy Wallace’a i Gromita, współreżyser pełnometrażowego filmu „Wallace i Gromit: Klątwa królika”, za który otrzymał Oscara. „Moim obowiązkiem jest przeniesienie wizji autorki na ekran i stworzenie serialu, które będzie piękny, klimatyczny, zabawny, prowokujący do myślenia i wzruszający, ale przede wszystkim przypomni nam naszą skromną pozycję na świecie i nasz obowiązek tolerancji i zrozumienia dla naszych znajomych stworzeń, jak Muminki, Mimble czy Buki” – powiedział Box.

W realizację serialu zaangażowani są również inni filmowcy związani z uniwersum postaci wykreowanych przez Nicka Parka. Producentem „Muminków” jest John Woolley („Baranek Shaun”), zaś pisanie scenariuszy poszczególnych odcinków powierzono Nickowi Ostlerowi i Markowi Huckerby’emu („Baranek Shaun”, ale też „Dzielna mysz” i „Piotruś Królik”).

Twórcy serialu zbierali pieniądze na rozwój techniki animacyjnej poprzez kampanię crowdfundingową na Indiegogo, dzięki czemu do sieci trafiły pierwsze wizualne koncepcje zapowiadanej animacji. O tym, jak będą prezentowały się nowe „Muminki”, możecie przekonać się na załączonych grafikach oraz poniższych materiałach filmowych.

Pierwszy sezon serialu będzie składał się z 13 odcinków, a jego emisję zapowiedziano wstępnie na wiosnę 2019 roku.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film