Powstaje krótkometrażowy horror inspirowany „Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz”. Główną bohaterką jest wnuczka Dorotki

18 kwietnia 2023

Był wysmakowany artystycznie „Małgosia i Jaś”, był niskobudżetowy „Puchatek: Krew i miód”, czas na kolejny horror inspirowany klasyką literatury dziecięcej. Jeszcze w tym roku ma powstać krótkometrażowy niezależny film bazujący na „Czarnoksiężniku z Krainy Oz” L. Franka Bauma.

Produkcja ma nosić tytuł „Gale – Stay Away from Oz” („Gale – Trzymaj się z daleka od Krainy Oz”). Wszystko zaczęło się od zwiastuna koncepcyjnego, który przygotował niezależny reżyser Daniel Alexander. Zafascynowany opowieścią L. Franka Bauma i klasyczną ekranizacją z 1939 roku, postanowił pokazać, jak mógłby wyglądać horror oparty na motywach z tej historii.

Pomysł na film reżyser miał taki, by wydarzenia rozgrywały się współcześnie. Czasy Szmaragdowego Grodu i drogi wyłożonej żółtą kostką dawno już minęły. Dorotka Gale jest już starszą kobietą, wykończoną latami paranormalnych związków z mistycznym światem, które teraz mogą odbić się echem na jej jedynej krewnej, wnuczce Emily. Czy dziewczyna załatwi za babcię niedokończone sprawy w przerażającej Krainie Oz?

W październiku 2022 roku Daniel Alexander zamieścił w sieci krótki materiał, który daje wyobrażenie o tym, jak mógłby wyglądać taki film. Projekt spotkał się z bardzo dużym odzewem internautów. Do dziś zwiastun koncepcyjny wyświetlono blisko 2 miliony razy. Z reżyserem współpracę nawiązała platforma mobilna Chilling udostępniająca w aplikacji horrory finansowane społecznościowo. Zdjęcia do 20-minutowego filmu miały rozpocząć się w lutym 2023 roku, a premiera zaplanowana jest na wiosnę.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun koncepcyjny filmu „Gale – Stay Away from Oz”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film