banner ad

Polski zwiastun „Małego Księcia”. Premiera filmu 7 sierpnia

10 lipca 2015

premiera-maly-ksiaze-1
W sieci pojawił się pierwszy polski zwiastun „Małego Księcia” ? wysokobudżetowej ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów autorstwa Antoine?a de Saint-Exupéry?ego. W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Małgorzatę Kożuchowską i Włodzimierza Pressa. Premiera kinowa obrazu zapowiedziana jest na 7 sierpnia.

Film opowiada historię małej dziewczynki wychowywanej przez matkę, która kontroluje całe jej życie. Po przeprowadzce do nowego miasta dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa przedstawiającym się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel ? Mały Książę. To będzie początek pełnej przygód podróży dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Wyprodukowany za 57 milionów euro „Mały Książę” to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Ze względu na swą popularność, „Mały Książę” był już przekładany na prawie każdą istniejącą formę sztuki, przed laty powstał również film, dlatego twórcy nowej ekranizacji zdecydowali się tchnąć w dobrze nam znaną historię nieco nowego życia. Reżyser Mark Osborne („Kung Fu Panda”), wspierany przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”), nowatorsko połączył najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową.

premiera-maly-ksiaze-2

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne ? o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji 'Małego Księcia’ była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie 'Małego Księcia’ to dla mnie magiczna rzecz” ? mówił reżyser Mark Osborne.

Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine?a de Saint-Exupéry?ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów bohaterom użyczyli m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti. W polskiej wersji językowej w roli pilota usłyszymy niezapomnianego pancernego i Łasucha z serialu „Smerfy”, czyli Włodzimierza Pressa. Głosu mamie użyczy z kolei Małgorzata Kożuchowska.

premiera-maly-ksiaze-3

„Podkładam głos postaci stworzonej specjalnie na potrzeby tego filmu. Jest ona mamą głównej bohaterki, dziewczynki, która wprowadza widzów w świat 'Małego Księcia’. To bardzo charakterystyczna postać. Można ją śmiało nazwać korpo-mamą. Jest wciąż zajęta i totalnie wkręcona w swoje zawodowe historie. Jest surowa, zapobiegliwa do bólu i przesady. Zaplanowała dla córeczki całe życie, punkt po punkcie, minuta po minucie. Już teraz wie, jakie prezenty urodzinowe wręczy jej w kolejnych latach. Jednym słowem ? masakra! Nie mnie ją oceniać, ale sama nie chciałbym mieć takiej mamy” ? śmieje się Małgorzata Kożuchowska.

premiera-maly-ksiaze-4

Polska premiera „Małego Księcia” zapowiedziana jest na 7 sierpnia. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny polski zwiastun filmu:

Na premierę filmu szykują się również księgarze. Wydawnictwo Znak przygotowuje z tej okazji aż cztery książkowe wersje „Małego Księcia”. Od 30 lipca w sprzedaży dostępne będą następującego pozycje:

„Mały Książę. Tajemnica starego pilota” – adaptacja książkowa filmu opatrzona filmowymi ilustracjami.
„Mały Książę. Dziewczynka i pilot” – skrócona adaptacja książkowa filmu przygotowana specjalnie dla młodszych dzieci w formie picturebooka.
„Mały Książę” – jedyne na rynku wydanie oryginalnego „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery’ego z nowymi ilustracjami zainspirowanymi filmową techniką stop motion. Książka ukaże się w nowym przekładzie Henryka Woźniakowskiego.
„Mały Książę dla dzieci” ? książka zawiera skrócony tekst oryginalnego „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery’ego oraz ilustracje zainspirowane filmową techniką stop motion.

premiera-maly-ksiaze-5

premiera-maly-ksiaze-6

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: film