banner ad

Polski zwiastun filmu „Tylko my dwoje” na podstawie powieści Erica Reinhardta. Premiera w kinach 21 czerwca

3 czerwca 2024

„Tylko my dwoje” – wstrząsająca historia toksycznej miłości nakręcona na podstawie powieści Érica Reinhardta „Miłość i lasy” trafi do polskich kin 21 czerwca. Dystrybutor Aurora Films udostępnił polski zwiastun filmu.

Film „Tylko my dwoje” wyreżyserowała znana francuska aktorka, reżyserka i scenarzystka Valérie Donzelli. Obraz miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes. Scenariusz ekranizacji powieści Érica Reinhardta reżyserka napisała do spółki z Audrey Diwan – laureatką weneckiego Złotego Lwa za film „Zdarzyło się” na podstawie książki noblistki Annie Ernaux.

„Tylko mu dwoje” to ujęty w formę retrospekcji trzymający w napięciu thriller o dominacji, postępującej kontroli i desperackiej próbie odzyskania wolności. Kiedy Blanche poznaje na imprezie Grega, wydaje jej się, że znalazła tego jedynego. Łączące ich więzi szybko się zacieśniają i nawiązuje się namiętny romans. Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się na drugi koniec kraju. Blanche zaczyna nowe życie, z dala od rodziny i siostry bliźniaczki. Stopniowo jednak przekonuje się, że jej partner to głęboko zaborczy i niebezpieczny mężczyzna.

W roli głównej w filmie „Tylko my dwoje” wystąpiła gwiazda europejskiego kina Virginie Efira. Wcielając się w Blanche, aktorka pozbyła się z góry przyjętego, sztampowego wyobrażenia o „ofierze” i spróbowała nadać tej postaci niepowtarzalną tożsamość. „Filmowa kreacja tej postaci jest bardzo subtelna – każdy może wyczuć w Blanche rzeczy, które zna lub rozpoznaje” – mówi Virginie Efira. „To wszystko czyni ją jednocześnie silną i bezbronną, podobnie jak jej piękna, a zarazem niebezpieczna skłonność do pogodzenia się ze swoimi emocjami” – dodaje.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Tylko my dwoje”:

Okładka polskiego wydania powieści „Miłość i lasy” Erica Reinhardta, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga w przekładzie Bożeny Sęk:

[am]
fot. główna: Christine Tamalet

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film