Polski zwiastun „Dziewczyny we mgle” ? ekranizacji bestsellerowej powieści Donato Carrisiego

8 lutego 2018


W sieci pojawił się polski zwiastun thrillera „Dziewczyna we mgle” będącego ekranizacją bestsellerowej powieści o tym samym tytule autorstwa włoskiego pisarza Donato Carrisiego. Premiera kinowa zapowiedziana jest na drugą połowę kwietnia, a miesiąc wcześniej w księgarniach znajdzie się książka, na podstawie której nakręcono film.

W małej, odizolowanej od świata, górskiej mieścinie młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera. Na miejscu zaginięcia pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel (Toni Servillo), znany z przykuwania uwagi mediów. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury (Alesso Boni). Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.

Twórca tej historii, Donato Carrisi, to włoski pisarz, scenarzysta i dramaturg. Absolwent prawa specjalizujący się w kryminologii. Od 1991 roku współpracuje z telewizją RAI. Jest autorem scenariuszy kilku popularnych we Włoszech seriali. Niesamowity sukces przyniosła mu już debiutancka powieść „Zaklinacz”, tłumaczona na 20 języków i sprzedana w milionie egzemplarzy. Kolejne powieści, „Trybunał dusz” i „Hipoteza zła”, ugruntowały wysoką pozycję pisarza wśród autorów thrillerów na całym świecie.

„Dziewczyna we mgle” do tej pory została sprzedana w ponad 3 milionach egzemplarzy. Ekranizacji powieści podjął się sam autor ? Donato Carrisi zarówno napisał scenariusz do filmu, jak i go wyreżyserował. W produkcji występują m.in. Toni Servillo („Wielkie piękno”), Alesso Boni („Turysta”) i Jean Reno („Kod da Vinci”).

„Reżyserując ten film, próbowałem stworzyć opowieść, która ma pewien 'nastrój’, podstawowy klimat. Najbliżej temu do thrillera, aczkolwiek nie ma tu krwi, nie ma broni, nie ma przemocy. Napięcie musi być stworzone bez użycia tych narzędzi. Wydawało mi się to ciekawym wyzwaniem” ? komentuje pisarz i reżyser.

Polska premiera filmu odbędzie się 20 kwietnia. Wcześniej, bo 14 marca, ukaże się książkowy pierwowzór nakładem wydawnictwa Albatros.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Dziewczyny we mgle”:

Plakat promujący film „Dziewczyna we mgle”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film