banner ad

Polski plakat i zwiastun ekranizacji „Wybawienia” Jussiego Adler-Olsena

5 kwietnia 2017


„Wybawienie” to już trzecia, po „Kobiecie w klatce” i „Zabójcach bażantów”, ekranizacja bestsellerowej serii książek skandynawskiego autora ? Jussiego Adler-Olsena. Tym razem detektywi Departamentu Q będą musieli stawić czoła psychopacie, który bezwzględnie wykorzystuje głęboką wiarę religijną swoich ofiar. Prezentujemy oficjalny polski plakat oraz zwiastun. Film pojawi się w polskich kinach 28 kwietnia.

Hans Petter Moland ? reżyser „Wybawienia” ? to uznany na świecie twórca, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Pewien dżentelmen” i „Obywatel roku” ze Stellanem Skarsg?rdem w roli głównej. Oto co mówi o swoim najnowszym filmie: „To filmowa opowieść o wierze ? a także o rzeczach wynikających z jej braku. To historia dwóch przyjaciół policjantów, którzy nigdy dotąd nie rozmawiali ani o religii, ani kwestiach wiary. Niespodziewanie okazuje się, że ich podejście do tych spraw może mieć kluczowe znaczenie w prowadzonym śledztwie. Fabuła 'Wybawienia’ przemieszcza się pomiędzy różnymi grupami religijnymi oraz klasami społecznymi, a sam film staje się ostatecznie przestrzenią do niezwykłych interakcji między ludźmi, którzy w dzisiejszej, współczesnej Europie zdają się egzystować w równoległych rzeczywistościach. Co oczywiste, opowiadana w 'Wybawieniu’ historia jest również rozrywkowa ? to trzymający w napięciu dreszczowiec, nieograniczony żadnymi ustalonymi regułami gatunkowymi”.

Reżyser ma głęboką nadzieję, że w „Wybawieniu” udało mu się przedstawić „kilka zagadnień kluczowych dla przyszłości współczesnej Europy”. „Abstrahując od oczywistych zalet filmu, czyli ekscytującej historii oraz elementów trzymających w napięciu, uważam, że 'Wybawienie’ staje się w pewnym momencie filmem niepokojącym i zmuszającym widza do opuszczenia swego komfortowego świata. Kwestie wiary oraz kruchości ludzkiego życia są bardzo istotne nie tylko w dzisiejszym świecie. Nie można o tym zapominać” – tłumaczy Moland.

„Wybawienie” to trzeci bestsellerowy kryminał o Departamencie Q napisany przez Jussiego Adler-Olsena ? autora, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria. Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

W pierwszy weekend wyświetlania w kinach w Danii film odnotował najlepszy od 15 lat wynik otwarcia dla krajowej produkcji. Jak poradzi sobie na polskich ekranach? O tym przekonamy się już 28 kwietnia.

Oficjalny plakat zapowiadający ekranizacją „Wybawienia”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film