Polska premiera kryminalnego serialu „Troppo” na podstawie powieści „Miasteczko Crimson Lake” Candice Fox

8 listopada 2022

Na platformie streamingowej Viaplay można już obejrzeć australijski serial kryminalny, w którym śledztwo prowadzone przez duet nieprzepadających za sobą detektywów zaprowadzi nas w dzikie ostępy stanu Queensland. Fabuła produkcji została oparta na powieści „Miasteczko Crimson Lake” autorstwa Candice Fox.

Ted Conkaffey to skompromitowany były detektyw policyjny, który po oskarżeniu o okrutną zbrodnię decyduje się wyjechać z Sydney na prowincję, pozostawiając w mieście żonę i dziecko. Samotny i pozbawiony celu mężczyzna postanawia trzymać się w cieniu. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Amandę Pharrell, prywatną detektyw, która prosi go o pomoc przy rozwiązaniu sprawy zaginięcia koreańskiego twórcy technologicznych innowacji.

Ekscentryczna detektyw wraca do miasteczka po odbyciu kary za przestępstwo, którego dopuściła się jako nastolatka. Doskonale wie, jak to jest być wrogiem publicznym numer jeden i zdaje sobie sprawę z faktu, że jej powrót nie jest mile widziany. Nie przejmuje się tym jednak, ponieważ w więzieniu doświadczyła czegoś znacznie gorszego niż wykluczenie z lokalnej społeczności. Gdy otrzymuje zlecenie odnalezienia tajemniczego mężczyzny, razem z byłym policjantem rzuca się w wir walki o prawdę, co wydaje się być bardzo nie na rękę lokalnym stróżom prawa. Gdy detektywi odkrywają, że w Crimson Lake nastąpiła seria nietypowych zgonów, zaczynają walczyć o własne przetrwanie. Czy będą w stanie odnaleźć zaginionego eksperta nowych technologii, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku?

W głównych rolach w „Troppo” zobaczymy amerykańsko-australijski duet. Postać Teda odegrał Thomas Jane („The Punisher”, „Mgła”, „Wyposażony”), a w Amandę wcieliła się Nicole Chamoun („Safe Harbor”, „On the Ropes”). W drugoplanowych rolach występują między innymi Simon Lyndon („Chopper”, „Mój brat Jack”), David Lyons („Jedz, módl się i kochaj”, „Ostry dyżur”) i Kate Beahan („Raport”, „Kult”).

Fabułę oparto na powieści „Miasteczko Crimson Lake”, która jest pierwszym tomem trzyczęściowej serii autorstwa Candice Fox. „Wspaniale było patrzeć, jak tych dwoje, Tom i Nicole, wciela się w ludzi, którzy nawet nie są prawdziwi. Oboje podeszli do tego na swój własny sposób. Nicole bardzo uważnie czytała książki, rozmawiała ze mną, chciała dowiedzieć się więcej o moim dzieciństwie i tego typu rzeczy” – mówi pisarka. „Thomas był bardzo szczegółowy, skupiony na tym, w co będzie się ubierał, czym jeździł, co pił i tego typu rzeczy. Więc to było niesamowite” – dodaje.

Na czele zespołu kreatywnego serialu „Troppo” stanęła Yolanda Ramke („Cargo”, „Nawiedzony dwór w Bly”), a za produkcję odpowiada Lisa Duff („Ostatni kurs do Darwin”, „Nawiedzony dwór w Bly”) i Karl Zwicky („Szkoła złamanych serc”, „Zagadki doktora Blake’a”). Reżyserią zajęła się Jocelyn Moorhouse („Projektantka”, „Wakefield”) wraz z Catherine Millar („The Secrets She Keeps”) i Grantem Brownem („Gliniarze z Melbourne”).

„Troppo” jest już dostępny na platformie streamingowej Viaplay. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun serialu. W Polsce powieść „Miasteczko Crimson Lake” ukazała się nakładem Wydawnictwa Amber:

[edm]


Tematy: , , , ,

Kategoria: film