Polska premiera ekranizacji „Nocnego recepcjonisty” Johna le Carré’ego już 7 lipca na AMC

1 czerwca 2016

AMC_Nocny_recepcjonista_1
7 lipca o godz. 21:00 AMC Polska wyemituje pierwszy odcinek miniserialu, który jest współczesną interpretacją bestsellerowej powieści Johna le Carré’ego. „Nocny recepcjonista” to wciągający thriller w klimacie przywodzącym na myśl najlepsze produkcje szpiegowskie.

Tytułowy nocny recepcjonista, Jonathan Pine (w tej roli Tom Hiddleston), pracuje w hotelu w Kairze, w samym środku wydarzeń Arabskiej Wiosny. Poznaje tam piękną kobietę o imieniu Sophie, która przekazuje mu tajne informacje o transakcji związanej z dostawą broni mogące wpłynąć na losy całego powstania. Okazuje się, że za przemytem stoi znany biznesmen, Richard Roper (Hugh Laurie). Od tej pory losy Pine?a i Ropera splatają się ze sobą, by ponownie przeciąć się kilka lat później w Zurychu. Własną batalię przeciwko bogaczowi trudniącemu się handlem bronią prowadzi agentka wywiadu, Angela Burr (Olivia Colman), która powierza Pine?owi zadanie zdemaskowania nielegalnej działalności Ropera. By zdobyć zaufanie biznesmena, mężczyzna musi nie tylko udawać pozbawionego skrupułów przestępcę, ale naprawdę się nim stać? Od tej pory rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w którą zamieszani są także najważniejsi przedstawiciele brytyjskiego rządu.

AMC_Nocny_recepcjonista_2

„Serial pokazuje świat, w którym granica pomiędzy dobrem, a złem jest bardzo wyraźna, jednak mimo wszystko ciągnie nas w stronę zła. Widzów fascynować będzie ta ciemna strona ? ten właśnie aspekt skłonił mnie do zajęcia się tym projektem. Nikt do końca nie jest pewien, czy Pine jest po właściwej stronie. W serialu widzowie będą obserwowali, jak Pine przenika do świata Ropera. To bardzo atrakcyjny, elegancki, seksowny i szykowny świat, któremu nie sposób się oprzeć, nawet jeśli coś podpowiada nam, że jest on zły. Z podobnymi emocjami boryka się Pine” ? opowiada producentka wykonawcza i reżyserka, Susanne Bier.

Twórcy serialu zdecydowali się uwspółcześnić fabułę stworzoną przez Johna le Carré’a. Największym zaskoczeniem dla fanów powieści może być uczynienie z agenta Burr ? agentki Angeli, granej przez Olivię Colman. Dodatkowo bohaterka, która przez cały serial uchodzi za „twardą babkę” uganiającą się za pozbawionym skrupułów mordercą, jest w ciąży. Zmiana ta podyktowana została tym, że aktorka rozpoczynając pracę na planie serialu spodziewała się dziecka. Ponadto w oryginale cała akcja rozgrywała się na luksusowym jachcie Ropera, serial natomiast przenosi widzów na słoneczną wyspę, gdzie znajduje się majestatyczna willa przywodząca na myśl posiadłość Wielkiego Gatsby?ego. Fabuła powieści dotykała także problemu wojny narkotykowej w Ameryce Środkowej, dla którego w telewizyjnej adaptacji znaleziono współczesny odpowiednik ? rynek nielegalnej broni na Bliskim Wschodzie.

AMC_Nocny_recepcjonista_3

Producentką wykonawczą i reżyserką „Nocnego recepcjonisty” jest Susanne Bier. Serial to pierwszy projekt telewizyjny reżyserki, laureatki Oscara w 2011 roku za film „W lepszym świecie” (Najlepszy Film Nieanglojęzyczny). Bier jest także zdobywczynią licznych nagród i wyróżnień, m.in. Złotego Globa, włoskiego Złotego Globa dla Najlepszego Filmu Europejskiego i nagrody European Film Awards za Najlepszą Reżyserię.

Obok gwiazdorskiej obsady spostrzegawczy widzowie zobaczą w jednym z odcinków samego Johna le Carré’a. 84-letni pisarz zagrał w scenie w restauracji, gdzie wcielił się w oburzonego klienta, któremu pijany bohater grany przez Toma Hollandera zabiera posiłek.

Miniserial „Nocny recepcjonista” składa się z ośmiu odcinków. Pierwszy zostanie wyemitowany 7 lipca o godz. 21.00. Kolejne odcinki w czwartki o 21.00.

AMC_Nocny_recepcjonista_4

fot. AMC

Tematy: , , , ,

Kategoria: film