Polsat zapowiada 13-odcinkowy serial animowany na podstawie komiksu „Wilq Superbohater”

22 września 2016

polsat-serial-wilq-superbohater
Grupa Polsat ogłosiła, że jednym z pierwszych projektów, w które zainwestuje w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców, będzie animowany serial komediowy na podstawie kultowej serii komiksów „Wilq Superbohater” tworzonej od 2002 roku przez braci Minkiewiczów.

Jeśli jest w tobie niezgoda na panujące na świecie zło, jeśli wierzysz, że ktoś mógłby przywrócić sprawiedliwość i równowagę, jeśli ? jak miliony innych na Ziemi ? marzysz o superbohaterze obdarzonym nadludzką mocą, zdolnym pokonać największe zagrożenia, to dobrze trafiłeś. Wilq to superbohater, który wyleczy cię z tych infantylnych fantazji. Ale za to będziesz mógł się zdrowo pośmiać. Wilq to wiecznie rozdrażniony i sfrustrowany superheros mający bronić Opola i okolic przed siłami zła. Potrafi latać i dysponuje nadludzką siłą, ale cechy jego charakteru dalekie są od typowych walorów superbohatera, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Konfrontacja amerykańskiego wzoru superbohatera z realiami współczesnego polskiego blokowiska, w średniej wielkości mieście, rozśmieszy nawet tych, którzy twierdzą, że nie mają poczucia humoru.

13-odcinkowy serial, do którego scenariusz napiszą twórcy komiksu, Tomasz i Bartosz Minkiewiczowie współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Emisję w stacji Polsat i internecie zaplanowano na rok 2017. Przedsmak tego, co może nas czekać, twórcy zaprezentowali nam już w krótkometrażowej animacji, która w 2014 roku pokazywana była za darmo w wybranych miastach.

„Wilq Superbohater” to jeden z czterech projektów, w które Polsat zainwestuje w najbliższych miesiącach w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców. Jest to zintegrowana platforma cyfrowa, która pozwala na szybką komunikację pomiędzy twórcami, scenarzystami, producentami i Grupą Polsat. „W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania Cyfrowej Strefy Twórców, twórcy i producenci filmowi zgłosili do nas łącznie ponad 250 propozycji filmów i seriali. Do września oceniliśmy merytorycznie i rozpatrzyliśmy 240 z nich” ? mówi Agnieszka Odorowicz, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

„Filmy, które wybraliśmy, będą przez nas produkowane i koprodukowane, jednak w przyszłości zamierzamy także inwestować w development interesujących nas projektów. Produkcjom, w które się zaangażujemy, zapewnimy także profesjonalną dystrybucję i promocję” ? dodaje Aleksander Myszka, członek rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, Polkomtelu i Telewizji Polsat. „Wyspecjalizowana platforma współpracy, którą stworzyliśmy, pozwala na rzetelną selekcję oraz szybki i trafny wybór tych projektów, które spełniają nasze kryteria, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron”.

Oprócz serii „Wilq Superbohater” Polsat planuje dofinansować filmową biografię Anny Przybylskiej („Gwiazda”), historię inspirowaną życiem sportowca Jerzego Górskiego („Podwójny Ironman”) i komedię o perypetiach 30-letniej singielki („Brawo my!”).

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film