banner ad

„Pół wieku poezji później”, fanowski film osadzony w świecie Wiedźmina, jest już w 70% nakręcony. Twórcy organizują kolejną zbiórkę funduszy na ukończenie projektu

6 lipca 2018


„Pół wieku poezji później”, fanowski film osadzony w świecie wiedźmina stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, jest już w 70% nakręcony. Do zrealizowania zostało jeszcze pięć, sześć dni zdjęciowych, dlatego twórcy zdecydowali się przeprowadzić kolejną zbiórkę, tym razem za pośrednictwem Facebooka. Produkcję będzie można zobaczyć za darmo na kanale YouTube projektu.

„Pół wieku poezji później” to niekomercyjny film realizowany przez fanów. W jego powstanie zaangażowała się grupa osób pracujących na co dzień w branży filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz gier komputerowych. W obsadzie aktorskiej znaleźli się m.in. Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Marcin Bubółka, Kamila Kamińska, a także Zbigniew Zamachowski. Początkowo miała to być jedynie krótkometrażowa produkcja, w końcu jednak zdecydowano się na większy rozmach i wydłużenie metrażu (ostatecznie film będzie trwał około 80 minut).

Akcja „Pół wieku poezji później” ma się rozgrywać kilkadziesiąt lat po pogromie rivskim opisanym w ostatniej części „Sagi o wiedźminie” Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem nie jest najsłynniejszy z wiedźminów, Geralt z Rivii, ale jego kolega po fachu Lambert. Pojawia się także czarodziejka Triss Merigold i bard Jaskier.

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim, opisanym w ostatnim tomie sagi, stare siedliszcze wiedźminów z cechu wilka, Kaer Morhen, zostaje zaatakowane. Napaści przewodzi potężny wojownik ? Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian, oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Dewizą produkcji jest hasło „Film od Fanów dla Fanów”, bowiem wszyscy pracujący przy nim ludzie robią to z pasji, na zasadach non profit. Ponadto sam film będzie dostępny do obejrzenia za darmo na YouTube. Po trzech latach prac twórcy są już na finiszu, jednak wciąż brakuje im pieniędzy, na zakończenie zdjęć do produkcji, która zdążyła wydłużyć się do pełnego metrażu. Do nakręcenia została jeszcze m.in. scena batalistyczna w Kaer Morhen oraz finałowy pojedynek Lamberta.

Na tę chwilę koszty produkcji pochłonęły ponad 70 tysięcy złotych. Większość środków pochodzi z dwóch zbiórek crowdfundingowych. „Do ukończenia filmu potrzebujemy jeszcze około 25 tysięcy złotych. W celu zebrania tych środków zorganizowaliśmy zbiórkę na Facebooku ? Złoto dla Wiedźmina. Będzie ona trwała do 12 sierpnia” ? mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej InfoWire.pl reżyser filmu Jakub Nurzyński. Dotychczasowe zbiórki spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem.

Jeśli chcielibyście wesprzeć projekt, wystarczy kliknąć tutaj. Poniżej zaś możecie obejrzeć najnowszy zwiastun filmu „Pół wieku poezji później”:

[am]
fot. Cezary Pomykało
źródło: InfoWire, pwppfilm.pl

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film