banner ad

Pojawił się zwiastun nowej „Anny Kareniny”

21 czerwca 2012


Universal Pictures udostępniło zwiastun nowej ekranizacji „Anny Kareniny”, czyli jednej z największych „love story naszych czasów”, jak określiła powieść Lwa Tołstoja w swoim programie telewizyjnym Oprah Winfrey.

„Anna Karenina” to historia tragicznej miłości tytułowej Anny, żony i matki dwójki dzieci, oraz Aleksego Wrońskiego, uważanego za najświetniejszy przykład „pozłacanej petersburskiej młodzieży”. Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. W końcu jednak ulega namiętności i decyduje się powiedzieć prawdę mężowi. Niestety, los kochanków jest przesądzony. Potępienie środowiska i zakaz spotykania się z synem niszczą szczęście Anny, doprowadzając do tragicznego końca.

W zapowiadanej na listopad nowej ekranizacji powieści Tołstoja rolę Anny Kareniny, w którą wcielały się już wcześniej m.in. Greta Garbo, Vivien Leigh i Sophie Marceu, zagra Keira Knightley. Towarzyszyć jej będą Jude Law, Emily Watson, Aaron Johnson, Kelly Macdonald i Domhnall Gleeson. Za reżyserię obrazu odpowiada Joe Wright („Solista” i „Pokuta”).

„Anna Karenina” uznawana przez samego Tołstoja za jego pierwszą prawdziwą powieść, początkowo była chłodno przyjęta przez rosyjskich krytyków. Jedynie Fiodor Dostojewski oświadczył, że powieść ta jako dzieło sztuki jest „bez skazy „. Wiele lat później jego opinię podzielił Vladimir Nabokov, wychwalając „nieskazitelną magię stylu Tołstoja”, oraz William Faulkner, który określił „Annę Kareninę” jako „najlepszą powieść, jaka kiedykolwiek została napisana”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Anny Kareniny”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film