„Pod kopułą” Stephena Kinga serialem telewizyjnym

30 listopada 2012


Stacja CBS zamówiła 13-odcinkowy serial telewizyjny na podstawie powieści Stephena Kinga „Pod kopułą”. Współproducentem obrazu będzie należąca do Stevena Spielberga firma Amblin Television.

Za reżyserię pilotowego odcinka odpowiadać będzie Niels Arden Oplev, autor szwedzkiej adaptacji pierwszego tomu „Millennium” Stiega Larssona. W zespole scenarzystów znajdzie się sam Stephen King, a także Brian K. Vaughan, Neal Baer, Justin Falvey, Darryl Frank i Stacey Snider. Będą oni również producentami wykonawczymi serialu.

Wydana w Polsce przez oficynę Prószyński i S-ka powieść „Pod kopułą” opowiada o mieszkańcach miasteczka Chester?s Mill, które pewnego pogodnego, jesiennego dnia zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika. Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester?s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Początkowo do projektu przymierzała się stacja Showtime, ale ostatecznie z niego zrezygnowała. Premiera serialu realizowanego przez CBS zapowiedziana jest na lato 2013 roku.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film