Po Netfliksie Harlanem Cobenem zainteresował się Amazon Studios. Powstanie ekranizacja trylogii z Mickeyem Bolitarem

16 marca 2022

W ostatnim czasie regularnie pojawiały się nowe seriale Netlifksa kręcone na podstawie książek Harlana Cobena. Był to wynik wieloletniej umowy zawartej z pisarzem przez giganta strumieniowego. Kontrakt nie obejmował jednak wszystkich książek, co postanowiła wykorzystać konkurencja. Firma Amazon Studios ogłosiła, że zamówiła serial oparty na pierwszej powieści z trylogii o Mickeyu Bolitarze – „Schronieniu”.

„Harlan Coben jest autorem bestsellerów na światową skalę, posiadającym wyjątkową umiejętność opowiadania epickich historii, które dostarczają globalną rozrywkę, i nie możemy się doczekać kontynuacji tego dorobku” – powiedział Mark Burnett, prezes firmy MGM Worldwide Television, która koprodukuje serial wspólnie z Amazon Studios.

Pierwszy sezon serialu zostanie oparty na powieści „Schronienie”. Głównym bohaterem książki jest Mickey Bolitar, bratanek detektywa Myrona Bolitara znanego z serii książek Cobena. Mickey próbuje uporać się z przeciwnościami losu. Jego ojciec zginął, matka trafiła na odwyk, a on sam musiał zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianą rodziną.

Pewnego razu chłopak spotyka przerażającą staruszkę, która mówi mu: „Twój ojciec nie umarł, nadal żyje”. Mickey obawia się, że traci rozum. Oparcie znajduje w koleżance ze szkoły, Ashley, która też jest nową uczennicą i przeżyła własną tragedię. A potem Ashley znika. Próbując ją znaleźć, Mickey dowiaduje się, że wszystko, co koleżanka mu powiedziała, było kłamstwem. I że grozi mu poważne niebezpieczeństwo, jeśli nie dowie się, co się stało z nią i jego własnym ojcem.

„’Schronienie’ Harlana Cobena to rzadki przykład thrillera akcji, który skoncentrowany jest na sile rodzinnych więzi, co – jesteśmy przekonani – spodoba się naszym widzom Prime Video. Historia posiada bogatą tematykę związaną z młodzieżą i dorastaniem, jest wyjątkowa ze względu na to, jaki znajduje odbiór we wszystkich grupach demograficznych, a to jest to, co Harlan robi najlepiej” – powiedział Vernon Sanders z Amazon Studios.

Zdjęcia do pilotażowego odcinka – wyreżyserowanego i wyprodukowanego przez Patricię Cardoso – zrealizowano pod koniec 2021 roku w rodzinnym stanie Cobena, New Jersey. Teraz produkcja otrzymała zielone światło na nakręcenie całego sezonu. W obsadzie znaleźli się Jaden Michael jako Mickey Bolitar, Constance Zimmer jako Shira Bolitar, a także Adrian Greensmith (Arthur Spindell), Abby Corrigan (Ema Winslow), Sage Linder (Rachel Caldwell) i Brian Altemus (Troy). Coben będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego.

„To wielki zaszczyt pracować z tą ekscytującą młodą obsadą i naszymi partnerami w Prime Video i MGM. Wierzę, że stworzymy coś wyjątkowego” – skomentował pisarz.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. „Schronienie”, podobnie jak dwie kolejne powieści z Mickeyem Bolitarem, opublikowało w Polsce Wydawnictwo Albatros.

[am]
fot. Harlan Coben


Tematy: , , , ,

Kategoria: film