Pierwszy zwiastun serialu „Wiedźmin”. Showrunnerka Lauren Hissrich ujawnia kilka szczegółów na temat ekranizacji

20 lipca 2019


Netflix opublikował pierwszy oficjalny zwiastun serialu „Wiedźmin” na podstawie serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Do premiery produkcji pozostało jeszcze kilka miesięcy ? możemy oczekiwać emisji przed końcem roku ? tymczasem showrunnerka Lauren S. Hissrich ujawnia kilka szczegółów na temat ekranizacji.

W wywiadzie udzielonym „Entertainment Weekly” Lauren S. Hissrich potwierdziła to, o czym już wcześniej się mówiło, mianowicie że pierwszy sezon „Wiedźmina” nakręcony został na podstawie opowiadań Sapkowskiego. „Opowiadania umożliwiły nam zbudowanie świata i położyły podwaliny pod ten Kontynent, jego politykę i zrozumienie ludzi go zamieszkujących. Na tym skupiliśmy się w pierwszym sezonie” ? powiedziała.

Hissrich ujawniła, że w fabule nie występuje żaden typowy czarny charakter, lecz postacie o różnych odcieniach szarości. „Ktoś, komu kibicujesz na początku, może nie być tym, komu będziesz kibicować na końcu. A bohaterami, których nienawidzisz i wydają się absolutnie źli, kierują relatywne, ludzkie i emocjonalne pobudki” ? mówiła showrunnerka.

Kiedy dziennikarz zauważył, że serial zdaje się być raczej kierowany do odbiorców od 13. roku życia, a nie jak przeznaczona dla widzów dorosłych „Gra o tron”, Hissrich zareagowała, że to nie do końca precyzyjne założenie. Sama ponoć zabroniła dzieciom spoglądać na ekran, na którym pracuje, po tym, jak jedno z nich zobaczyło coś, co je przeraziło (nie wspomniała jednak, że jej dzieci są młodsze). „To bardzo dorosły serial” ? zapewniła. „Dodam tylko, że zależało mi, aby każda przemoc lub seks służyły napędzeniu historii, a nie wyłącznie do szokowania”.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun „Wiedźmina”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film