banner ad

Pierwszy zwiastun serialu na podstawie „Mgły” Stephena Kinga. Przybliżamy głównych bohaterów

16 kwietnia 2017


Stacja Spike TV opublikowała pierwszy zwiastun serialu realizowanego na podstawie noweli „Mgła” Stephena Kinga. Pilotażowy odcinek zadebiutuje na antenie 22 czerwca.

Historia mieszkańców pewnego miasteczka, którzy schronili się w supermarkecie przed bestiami wyłaniającymi się z tajemniczej mgły, została już sfilmowana w 2007 roku przez Franka Darabounta, reżysera „Skazanych na Shawshank” i „Zielonej mili”. „Chciałem odnieść się z szacunkiem do materiału źródłowego, ale osobiście czułem, że już powstała wspaniała adaptacja w reżyserii Franka Darabonta” – mówi twórca serialu Christian Torpe. „Nowela to jedynie 200 stron i jedna lokalizacja, a my musieliśmy zmienić to w ciągły serial. Ale chcemy pozostać wierni sercu historii”.

Nowa produkcja rozbudowuje fabułę literackiego pierwowzoru, pokazując losy różnych postaci zamkniętych w dużym centrum handlowym, ale też w kościele i innych lokacjach. Wszyscy ci ludzie będą mieli swoje teorie na temat tego, co się wokół dzieje.

Jedną z głównych bohaterek będzie Eve Copeland (w tej roli Alyssa Sutherland z „Wikingów”), niepokorna nauczycielka, której śmiałe obyczajowo metody wychowawcze wywołują kontrowersje w miasteczku. Mąż Ewy, Kevin (Morgan Spector), to typowy sympatyczny facet. Uważa się za nowoczesnego, liberalnego człowieka, który hołduje takim wartościom, jak dobroć i przebaczenie. Nigdy jednak nie stanął w obliczu próby. Czy będzie miał odwagę bronić swoich przekonań, czy też podda się presji otoczenia? Ich córka, Alex (Gus Birney), w przeciwieństwie do matki zawsze stosowała się do zasad, , ale zaczynają kiełkować w niej buntownicze skłonności, gdy nad miastem pojawia się tajemnicza mgła.

Ich sąsiadką jest Nathalie Raven (Frances Conroy znana z serialu „Sześć stóp pod ziemią”), która widzi siebie po części jako prorokinię i męczenniczkę. Jest również w dość skomplikowanych relacjach, prawie rodzicielskich, z lokalnym szeryfem, Connorem Heiselem (gra go Darren Pettie z „Mad Men”). Syn szeryfa, Jay (Luke Cosgrove), to szkolna gwiazda futbolu. Ciążą na nim oskarżenia o brutalne przestępstwo, tak więc nawet jeszcze przed pojawieniem się mgły mieszkańcy miasteczka pogrążeni są w problemach i konfliktach.

Główną postacią pośród uwięzionych w centrum handlowym będzie kierownik obiektu Gus Redman (Isiah Whitlock Jr. znany z serialu „Prawo ulicy”), który w zaistniałej sytuacji widzi dla siebie szansę na zdobycie rzeczywistego autorytetu. Gus jest biurokratą, który uważa, że nigdy nie zdobył szacunku, na jaki zasłużył. Znajdując się wraz z setką ocalałych w centrum handlowym, próbuje skorzystać z okazji, aby stać się szanowanym liderem, którym zawsze się czuł.

Wśród pozostałych postaci znajdą się: Adrian (Russell Posner), niepewny siebie nastolatek, który jest powiernikiem Alex; nowocześnie myślący ksiądz (Dan Butler z „Frasier”), którego wiara zostaje wystawiona na próbę w obliczu zachowań ludzi znajdujących schronienie w jego kościele; Mia (Danica Curcic), uzależniona od narkotyków młoda kobieta, która szuka w mieście ukrytych schowków z pieniędzmi, oraz Bryan Hunt (Okezie Morro) jako żołnierz cierpiący na amnezję.

Oto zwiastun serialu „Mgła”:

Oficjalny plakat promujący serial:

[am]
fot. Chris Reardon/Spike
źródło: Entertainment Weekly

Tematy: , , ,

Kategoria: film