banner ad

Pierwszy zwiastun filmu „Ziarno prawdy” na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego

15 października 2014

ziarno-prawdy-film-1
Next Film opublikował pierwszy zwiastun ekranizacji bestsellerowej powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Ziarno prawdy”. Premiera kryminału w reżyserii Borysa Lankosza zapowiedziana jest na 9 stycznia 2015 roku.

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

„To fascynujące, że obraz rzeczywistości nigdy nie jest w 'Ziarnie prawdy’ jednostronny, a bohater filmu, prokurator Teodor Szacki, reprezentujący z ducha oświeceniowy zdrowy rozsądek, musi lawirować między jedną a drugą stroną, nie dając się żadnej z nich zainfekować, czy strącić z drogi” ? zauważa reżyser filmu Borys Lankosz.

ziarno-prawdy-film-2

„Ziarno prawdy” to druga część trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Na ekranie kin zobaczymy go jednak po raz pierwszy, bowiem reżyser „Uwikłania”, Jacek Bromski, zastąpił Szackiego Szacką (w tej roli wystąpiła Maja Ostaszewska), co z oczywistych powodów nie przypadło do gustu czytelnikom książki.

W „Ziarnie prawdy” w rolę Szackiego wcielił się Robert Więckiewicz. Obok niego na ekranie zobaczymy Jerzego Trelę, Magdalenę Walach, Aleksandrę Hamkało, Krzysztofa Pieczyńskiego, Andrzeja Zielińskiego i Zohara Straussa.

Współautorem scenariusza do filmu jest sam Zygmunt Miłoszewski. 8 października premierę miała powieść „Gniew” kończąca trylogię z prokuratorem Szackim.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Ziarno prawdy”:

fot. Next Film

Tematy: , , , ,

Kategoria: film