Pierwszy zwiastun filmu „Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator!

1 lutego 2018


W sieci zadebiutował międzynarodowy zwiastun filmu „Ciemno, prawie noc”, czyli ekranizacji nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator. Reżyserią obrazu zajął się Borys Lankosz ? twórca „Rewersu” i „Ziarna prawdy”. W polskich kinach adaptację zobaczymy w styczniu 2019 roku.

Materiał wideo powstał na bazie pierwszych dni zdjęciowych do filmu. Opublikował go na swoim kanale Youtube m.in. prestiżowy portal branżowy Screen International. Thriller „Ciemno, prawie noc” pod anglojęzycznym tytułem „Dark, almost night” będzie prezentowany podczas European Film Market ? wydarzenia towarzyszącego zbliżającej się 68. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Berlinie. Opieką nad zagraniczną sprzedażą filmu zajmuje się firma Picture Tree International.

Główną bohaterką „Ciemno, prawie noc” jest dziennikarka Alicja Tabor, która przybywa do Wałbrzycha, gdy miastem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja ? dość nieoczekiwanie ? wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie ? tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas?

Film na podstawie powieści Joanny Bator produkują Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham ze studia Aurum Film, producenci wielokrotnie nagradzanej „Ostatniej Rodziny”. Scenariusz „Ciemno, prawie noc” to wspólne dzieło Magdaleny Lankosz i Borysa Lankosza, które zręcznie łączy elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. W rolę dziennikarki Alicji Tabor wciela się Magdalena Cielecka. W gwiazdorskiej obsadzie znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

„Ciemno, prawie noc” zobaczymy w polskich kinach w styczniu 2019 roku, a tymczasem prezentujemy pierwszą filmową zapowiedź:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film