Pierwszy oficjalny zwiastun kontynuacji „Trainspotting”!

3 listopada 2016

trainspotting-2-zwiastun
Renton, Begbie, Sick Boy i Spud po dwudziestu latach wracają na ekrany. Wytwórnia Sony Pictures udostępniła właśnie pierwszy pełny zwiastun kontynuacji kultowego filmu „Trainspotting”.

Akcja rozgrywa się dwadzieścia lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie z 1996 roku i została luźno zainspirowana powieściową kontynuacją losów uzależnionych od heroiny Edynburczyków, którą Irvine Welsh opublikował pod tytułem „Porno”. Scenarzysta John Hodge, który współpracował z reżyserem Dannym Boyle’em również przy pierwszej części, wprowadził jednak znaczne zmiany do historii.

Szczegóły fabuły nie są jeszcze dobrze znane. Z opisu udostępnionego przez wytwórnię dowiadujemy się jedynie, że Mark Renton wraca po latach na stare śmieci, do rodzinnego miasta, gdzie czekają na niego Spud, Sick Boy i Begbie. Spotka również innych starych przyjaciół: smutek, stratę, radość, zemstę, nienawiść, przyjaźń, miłość, tęsknotę, strach, żal, diamorfinę, samozniszczenie i śmiertelne niebezpieczeństwo. Wszyscy oni czekają w kolejce, aby go powitać; gotowi, aby przyłączyć się do tańca.

Reżyser Danny Boyle ponownie zebrał oryginalny skład, dzięki czemu na ekranie pojawią się nie tylko Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle, ale także na przykład Kelly Macdonald. Powróci również sam Irvine Welsh jako Mikey Forrester. Światowa premiera filmu planowana jest na 27 stycznia 2017 roku (w Wielkiej Brytanii).

Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun filmu, który nosi tytuł „T2: Trainspotting”:

Emisja zwiastuna zbiegła się z polską premierą książki Irvine’a Welsha „Trainspotting zero” (w oryg. „Skagboys”), która opowiada o tym, jak edynburska ekipa dopiero zaczynała swój flirt z heroiną. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Replika.

trainspotting-zero-baner

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film