Pierwsze zdjęcie z adaptacji „Życia Pi”

27 kwietnia 2012


W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z zapowiadanej na koniec tego roku filmowej adaptacji powieści „Życie Pi” Yanna Martela.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela opowiadać będzie o Pi Patelu, synie właściciela zoo, mieszkającym wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker. Co naprawdę wydarzy się w szalupie dryfującej gdzieś po Pacyfiku? W czym tkwi tajemnica przetrwania? Jak odkryć zdolności pozwalające stawić czoło sytuacjom bez wyjścia?

Za reżyserię filmu odpowiada Ang Lee („Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Tajemnica Brokeback Mountain”). W rolę tytułowego bohatera wcieli się indyjski aktor Irrfan Khan. Na ekranie zobaczymy również Gérarda Depardieu i Tobey’a Maguire’a. Premiera „Życia Pi” zapowiedziana jest na 21 grudnia 2012, czyli ostatni dzień w kalendarzu Majów.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film