banner ad

Pierwsze zdjęcie i oficjalny tytuł kontynuacji filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

17 listopada 2017


Wytwórnia Warner Bros. zaprezentowała pierwsze zdjęcie i ujawniła oficjalny tytuł kontynuacji filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozgrywającego się w czarodziejskim świecie J.K. Rowling na długo przed narodzinami Harry’ego Pottera.

Jak dowiedzieliśmy się, drugi z pięciu planowanych filmów będzie nosił tytuł „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Oznacza to, że w centrum wydarzeń znajdzie się postać czarnoksiężnika, w którego wciela się Johnny Depp. Gellert Grindelwald po raz pierwszy wspominany był w serii książek o Harrym Potterze jako złoczyńca z pokolenia Dumbledore’a, który został wyrzucony z Durmstrangu za prowadzenie niebezpiecznych eksperymentów zagrażających życiu kilku uczniów tej szkoły. W filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który rozgrywał się kilka lat po tych wydarzeniach, mogliśmy dowiedzieć się, jak niecne poczynania Grindelwalda mające na celu zdominowanie wszystkich niemagicznych stworzeń wywołały chaos w całej Europie, przynosząc czarnoksiężnikowi złą sławę. Podczas gdy cały świat czarodziejów drżał przed Grindelwaldem, ten przyjął tożsamość aurora Perciwala Gravesa (w tej roli wystąpił Colin Farrell) i zdołał zinfiltrować amerykańskie ministerstwo magii. Pragnął również wykorzystać do swoich celów potężnego Obskurodziciela, którego niszczycielskie ataki powtarzały się w Nowym Jorku. Przy udziale Newtona Scamandera udało się pojmać Grindelwalda. W nowym filmie czarnoksiężnik zdołał jednak uciec z więzienia i zgromadził wokół siebie jeszcze liczniejszą grupę naśladowców. Udaremnić jego nikczemny plan chce znany wszystkim miłośnikom serii o Harrym Potterze Albus Dumbledore, przyszły dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Do walki ze złem zagrażającym całemu światu pozyskuje on byłego studenta, Newta Scamandra. Nieświadomy niebezpieczeństw, jakie go czekają, magizoolog zgadza się pomóc Albusowi. Przygoda na nowo połączy Newta z przyjaciółmi z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Ale misja, jaką będzie musiał wykonać, wystawi na próbę ich lojalność w obliczu nowych zagrożeń. Akcja filmu rozgrywać się będzie głównie w dwóch europejskich stolicach ? w Londynie i Paryżu.

Wraz z tytułem filmu wytwórnia Warner Bros. pokazała również pierwszą fotografię przedstawiającą bohaterów, którzy pojawią się w zapowiadanej na przyszły rok produkcji (kliknij w zdjęcie, żeby powiększyć). Mamy więc okazję zobaczyć wreszcie, jak Jude Law będzie prezentował się w roli Albusa Dumbledore’a. W nowych strojach lub fryzurach widzimy też Grindelwalda (Johnny Depp), Newta Scamandera (Eddie Redmayne), Tinę Goldstein (Katherine Waterston), Queenie Goldstein (Alison Sudol) i Jacoba Kowalskiego (Dan Fogler). Pojawiło się także kilka nowych postaci: starszy brat Newta, Tezeusz Scamander (Callum Turner), i wielka miłość magizoologa, Leta Lestrange (Zoë Kravitz), którą poznaliśmy już na zdjęciu w pierwszym filmie.

Na prawo od Dumbledore’a siedzi Credence Barebone ? Obskurodziciel, w którego wciela się Ezra Miller. Towarzyszy mu tajemnicza kobieta. Grana przez Claudię Kim postać określana jest jako Maledictus, czyli ktoś, kto cierpi na „klątwę krwi”, która ostatecznie przemienia daną osobę w bestię. Na ekrany powróci również Serafina Picquery (Carmen Ejogo), pełniąca funkcję Przewodniczącej Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

W filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wystąpią lub też zostaną wspomniane inne postacie dobrze znane fanom Harry’ego Pottera, jak alchemik Nicolas Flamel, o którym pierwsza wzmianka padła w „Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym”. W nieujawnionych jeszcze rolach pojawią się m.in. Jessica Williams i Fiona Glascott. Reżyserem obrazu jest David Yates, który zrealizował również „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze. Scenariusz, podobnie, jak w przypadku pierwszej części „Fantastycznych zwierząt”, napisała J.K. Rowling. Światowa premiera produkcji zapowiedziana jest na 16 listopada 2018 roku.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie obsadyfilmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” w wersji ruchomej:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film