Pierwsza polska zapowiedź filmu na podstawie powieści „Czworo dzieci i Coś” Jacqueline Wilson

1 czerwca 2020


Z okazji Dnia Dziecka dystrybutor filmowy Best Film udostępnił pierwszą polską zapowiedź ekranizacji powieści „Czworo dzieci i Coś” autorstwa Jacqueline Wilson. Historia o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same, powinna trafić do kin 3 lipca.

Alice i David właśnie zamierzają wziąć ślub i zabierają czwórkę dzieci na wspólny wyjazd, by im o tym powiedzieć. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dzieci niekoniecznie za sobą przepadają. Róża uwielbia czytać a jej młodszy brat Robert to nieco gapowaty wrażliwiec. Oboje woleliby trochę spokoju, ale starsza „przyszywana” siostra Psujka ciągle im przeszkadza. Jedyną osobą, która łączy tę skłóconą trójkę jest Magdalenka, młodsza córeczka Alice.

Pierwsze wspólne wakacje zapowiadają się jako ciąg kłótni i nieporozumień, aż do dnia pikniku, kiedy dzieci znajdują na plaży magiczne i bardzo zrzędliwe? coś. Piaskoludek ? bo tak się nazywa zabawna kudłata istota ? to magiczny stworek o uroku E.T. i mądrości Yody. Posiada on niezwykłą moc spełniania życzeń. Zasada jest taka: jedno życzenie dziennie. Piaskoludek je spełni, ale tylko do zachodu słońca. Na drodze bohaterów staje jednak czarny charakter ? Tristan, który odkrywa sekret dzieci i chce zdobyć Piaskoludka na własność?

W obsadzie filmu „Czworo dzieci i Coś” znaleźli się Teddie Malleson-Allen jako Róża, wrażliwa dziewczynka zmartwiona niedawnym rozstaniem rodziców, oraz Billy Jenkins jako młodszy brat Róży, Robert. Ashley Aufderheide i debiutująca na ekranie Ellie-Mae Siame grają niedoszłe przyrodnie siostry Róży ? Psujkę i Magdalenkę. W dorosłej obsadzie znaleźli się Matthew Goode jako ojciec Róży, Dawid, oraz Paula Patton w roli Alicji, nowej kobiety w jego życiu. Jako nikczemny miejscowy arystokrata Tristan Trent w filmie wystąpił komik Russell Brand, zaś legendarny Michael Caine użyczył głosu Piaskoludkowi. Aby jednak go usłyszeć, będziemy musieli obejrzeć film z napisami.

„Czworo dzieci i Coś” jest adaptacją ekranową bestselleru Jacqueline Wilson z 2012 roku. Książka nosi taki sam tytuł i ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon. Scenariusz adaptacji napisał Simon Lewis, a reżyserią zajął się Andy De Emmony. Ekipę produkcyjną dopełniają operator John Pardue, scenograf John Hand, projektant postaci Piaskoludka Brian Froud i montażysta Alex Mackie.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą polską zapowiedź filmu:

Polecamy też pełny zwiastun w wersji anglojęzycznej:

Polski plakat promujący film „Czworo dzieci i Coś”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film