Piąty aktorski film o Asteriksie i Obeliksie w lutym w kinach. Kino Świat udostępnia zwiastun

17 stycznia 2023

Asteriks i Obeliks wyruszają do Chin! Do sieci trafił właśnie zwiastun najnowszej produkcji o przygodach dzielnych Galów stworzonych przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Miłośników komiksowej serii i jej kinowych adaptacji czekają niemałe zmiany.

„Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” to piąty film fabularny o przygodach bohaterów, ale pierwszy, w którym Obelixa nie gra Gérard Depardieu, lecz Gilles Lellouche. Co więcej, będzie to pierwsza produkcja oparta na oryginalnej historii stworzonej specjalnie z myślą o scenariuszu, a nie na podstawie jednego z wydanych już komiksów. Można spodziewać się, że to nie będą jedyne zmiany. Już w 2016 roku Anne Goscinny zapowiadała, że „w przypadku kolejnego 'Asterixa’ musimy zresetować liczniki w 100 procentach”, dodając, że film ma być „zanurzony w XXI wieku”.

Do tej pory na ekranie Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską cesarzową.

Gdy w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia cesarzowa Chin zostaje uwięziona, jej córka – księżniczka Fu Yi – wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść.

Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Główne role w filmie odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a towarzyszą im Vincent Cassel jako władca Rzymu oraz Marion Cotillard jako królowa Egiptu. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy – Zlatana Ibrahimovica. Za reżyserię odpowiada Guillaume Canet, któremu w pisaniu pomagał Julien Hervé.

Obraz „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” zobaczymy w polskich kinach od 10 lutego, a tymczasem poniżej prezentujemy pełny zwiastun tej produkcji:

Plakat promujący film „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”:

[am]
fot. © Christophe Brachet/Pathe Films/Tresor Films/Les Enfants Terribles/TF1 Films Production/Artemis Production

Tematy: , , , ,

Kategoria: film