Philip Noyce potwierdził realizację filmu na podstawie „Amerykańskiej sielanki” Philipa Rotha

20 czerwca 2014

amerykanska-sielanka-film
Reżyser Philip Noyce potwierdził, że jego następnym projektem będzie ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha „Amerykańska sielanka”. W głównej roli zobaczymy w filmie Ewana McGregora (na zdjęciu).

Noyce już od jedenastu lat stara się doprowadzić realizację filmu do skutku. Wszystko wskazuje na to, że dopiero teraz mu się to uda. W wywiadzie udzielonym serwisowi ComingSoon powiedział, że „Amerykańska sielanka” będzie jego następnym reżyserskim projektem po wchodzącym właśnie na ekrany kin „Dawcy”. Noyce wyjaśnił, że proces produkcji opóźnił się m.in. z powodu problemów ze znalezieniem odpowiedniego aktora do zagrania głównej roli. I wreszcie znalazła się odpowiednia osoba. Seymora „Szweda” Levova, blondyna żydowskiego pochodzenia z Newark, w stanie New Jersey, byłej gwiazdy sportu i weterana wojennego, a później bogatego biznesmena, który mógłby uchodzić za ucieleśnienie amerykańskiego mitu zagra Ewan McGregor.

„Amerykańska sielanka” rozgrywa się na prowincji w niespokojnych latach wojny wietnamskiej, kiedy to został zakwestionowany „mit amerykańskiego sukcesu”. Burzliwe dzieje amerykańskiej rodziny Levovów i konfrontacja postaw dwóch pokoleń przedstawione są z charakterystycznym dla najlepszych powieści Rotha gorzkim humorem.

Obraz powstanie w oparciu o istniejący już scenariusz Johna Romero. Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku 2015 roku.

fot. Paul Bird

Tematy: , , , ,

Kategoria: film