Peter Weir nakręci film na podstawie powieści Jennifer Egan

29 maja 2012


Australijski reżyser Peter Weir, znany z takich filmów jak „Piknik pod Wiszącą Skałą”, „Stowarzyszenie umarłych poetów” czy „Truman Show”, zajmie się adaptacją powieści Jennifer Egan „The Keep”.

Bestsellerowa powieść Jennifer Egan to gotycki thriller, opowiadający o skomplikowanej relacji pomiędzy dwoma, skłóconymi amerykańskimi kuzynami, którzy niechętnie zgodzili się współpracować przy renowacji europejskiego zamku. Pozostawiając za sobą życie, które znali a także ignorując wspólną przeszłość, o której woleliby zapomnieć, zagłębiają się w czeluściach posiadłości, gdzie odkrywają tajemne przejścia, dziwnych mieszkańców i mroczną historię, mogącą zniszczyć ich obu.

Próby stworzenia adaptacji „The Keep” były podejmowane już od kilku lat, jednak do tej pory obraz nie doczekał się realizacji. Zabezpieczenia finansowego udziela pochodząca z Paryża firma produkcyjna. Przewidywany budżet filmu to około 30 milionów dolarów. Zdjęcia do „The Keep” będą kręcone w przyszłym roku w Europie oraz Australii. Weir postanowił zająć się nie tylko reżyserią obrazu, ale również stworzeniem scenariusza.

Tematy: , , ,

Kategoria: film