Peter Jackson nie zekranizuje żadnego komiksu Marvela

29 grudnia 2014

jackson-nie-nakreci-marvela
Peter Jackson, reżyser filmowej trylogii na podstawie powieści Tolkiena „Hobbit”, której ostatnia część gości od kilku dni w naszych kinach, powiedział, że nie zamierza zekranizować żadnego z komiksów ze stajni Marvela.

Powody, dla których Jackson nie zajmie się przeniesieniem na duży ekran którejkolwiek z opowieści superbohaterskich, są dwa. „Tak naprawdę nie lubię panującej obecnie koniunktury na hollywoodzkie hity kinowe. Wraz z nastaniem tych wszystkich technologii przemysł w pewien sposób się pogubił. Stał się bardzo nastawiony na franczyzy i superbohaterów” ? powiedział reżyser w wywiadzie opublikowanym na łamach „Moviefone”.

Drugi powód jest o wiele bardziej prozaiczny: „Nigdy w życiu nie czytałem komiksów, co z miejsca działa na moją niekorzyść i sprawia, że nie jestem tym zainteresowany” ? wyznał, dodając, że nie zamierza robić widowiskowych filmów na podstawie komiksów Marvela, lecz skupić się na nowozelandzkim projekcie, który będzie o wiele mniejszą produkcją.

Przypomnijmy, że Marvel to obok DC Comics czołowy amerykański wydawca komiksów superbohaterskich. Przeważającą część zysków wydawnictwo czerpie każdego roku właśnie z ekranizacji swoich komiksów. Filmowe Uniwersum Marvela zostało uznane w tym roku najbardziej dochodową franczyzą w USA.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , ,

Kategoria: film