Pełny zwiastun filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Scenarzysta wyjaśnia, dlaczego Vesemir całkowicie różni się charakterem od Geralta

9 sierpnia 2021

Netflix udostępnił pełny zwiastun filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka” – prequela serialu „Wiedźmin”, który opowie o młodości późniejszego mentora Geralta, Vesemira. Premiera animacji już 23 sierpnia.

„Wiedźmin: Zmora Wilka” ma przyciągnąć do produkcji nową grupę odbiorców, ale też wprowadzić widzów w kolejną odsłonę serialu „Wiedźmin”. Jak zapowiadają twórcy, w drugim sezonie pojawią się nowe postaci. „Muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie” – mówi showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich.

W czasach, gdy rozgrywa się akcja serialu, Vesemir był mentorem Geralta, ten zaś traktował go jako przybranego ojca. W filmie anime „Zmora Wilka” poznamy przeszłość Vesemira jako młodego wiedźmina, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. W końcu przyjdzie mu zrozumieć, że w tej pracy nie chodzi wyłącznie o pieniądze.

Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo, który wcześniej napisał scenariusz jednego z odcinków pierwszego sezonu serialu „Wiedźmin”. Choć Vesemir i Geralt to zmutowani najemnicy, którzy zabijają potwory w zamian za zapłatę, jednak mają całkowicie odmienne osobowości.

„Myślałem o mojej własnej relacji z rodzicami i o tym, jak bardzo moja tożsamość uformowała się w opozycji do tego, kim są moi rodzice. I jeśli Geralt jest największym zrzędą na świecie, było dla mnie logiczne, że Vesemir musi być ekstrawertykiem i swego rodzaju charyzmatycznym bohaterem” – mówi Beau de Mayo.

Realizacja filmu anime postawiła przez twórcami pewne wyzwania, ale miała też swoje zalety. Nieco łatwiej tworzyło się sceny akcji. „Nie ograniczały nas ustalone godziny, nie ograniczały nas polisy ubezpieczeniowe, nie musieliśmy się martwić, że któryś aktor zginie” – komentuje Beau de Mayo.

Kwang Il Han ze Studia Mir, który jest reżyserem i współproducentem filmu, wspomina o jeszcze jednej praktycznej korzyści. „W serialu aktorzy mieli trudności z dźwiganiem jednocześnie kilku mieczy, ponieważ były zbyt ciężkie, dlatego nosili tylko jeden. W filmie anime nie mamy takich ograniczeń” – przyznaje.

„Wiedźmin: Zmora Wilka” pojawi się w serwisie Netflix 23 sierpnia. Poniżej możecie zobaczyć pełny zwiastun:

Plakat promujący film anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”:

[am]
źródło: Netflix, The Verge

Tematy: , , , ,

Kategoria: film