Paul Greengrass zekranizuje „Baśniową opowieść” Stephena Kinga. Pisarz oddał mu opcję filmową za symbolicznego dolara

15 września 2022

Paul Greengrass ma przenieść na ekran najnowszą książkę Stephena Kinga zatytułowaną „Baśniowa opowieść”. Pisarz jest fanem reżysera i zgodził się oddać mu opcję filmową za symboliczną kwotę jednego dolara.

Greengrass, który zasłynął takimi filmami, jak „Sztuka latania”, „Krwawa niedziela” czy „Krucjata Bourne’a”, a ostatnio nakręcił niedocenianą produkcję „Nowiny ze świata”, ma zająć się scenariuszem, reżyserią i produkcją pełnometrażowej ekranizacji książki Stephena Kinga.

Jak donosi portal Deadline, projekt powinien zostać niebawem sprzedany, a chętnych na jego zakup raczej nie zabraknie, ponieważ studia i platformy strumieniowe prześcigają się w poszukiwaniu gorących tytułów, które mają potencjał dotrzeć do odbiorców na całym świecie. „Baśniowa opowieść” takowy posiada. To historia 17-latka, który dziedziczy klucze do fantastycznej krainy, gdzie dobro i zło toczą ze sobą wojnę. Młodzieniec będzie musiał podjąć się misji ratowania dwóch równoległych światów – własnego i tego drugiego.

King i Greengrass już oficjalnie potwierdzili współpracę. „Rzecz jasna jestem fanem Paula Greengrassa i uważam go za świetny wybór do tego filmu” – oświadczył pisarz. „’Baśniowa opowieść’ to dzieło geniusza. Klasyczna historia przygodowa, a także niepokojąca współczesna alegoria” – dodał reżyser.

Wiadomość pojawiła się kilka dni po światowej premierze „Baśniowej opowieści”, którą w Polsce opublikowało Wydawnictwo Albatros. Wprawdzie na adaptację przyjdzie nam z pewnością trochę poczekać, ale niebawem na ekranach zobaczymy inną historię stworzoną przez Kinga. Chodzi o „Telefon pana Harrigana”. Netflix udostępnił właśnie zwiastun tej produkcji. Premiera na platformie Neflix zapowiedziana jest na 5 października.

[am]
fot. Dick Thomas Johnson/Flickr, Michael Femia/Flickr


Tematy: , , , ,

Kategoria: film