„Outsider” – nowy serial HBO na podstawie powieści Stephena Kinga już 13 stycznia. Zobacz materiał z planu

17 grudnia 2019


Znamy datę premiery serialu „Outsider”. Ekranizację powieści Stephena Kinga zobaczymy w HBO i HBO GO już 13 stycznia 2020 roku. Tymczasem w sieci udostępniono materiał z planu filmowego, który zawiera krótkie wypowiedzi twórców.

Akcja „Outsidera” obraca się wokół śledztwa w sprawie makabrycznego morderstwa chłopca oraz tajemniczych okoliczności tej nietypowej sprawy. W lasach stanu Georgia odnalezione zostaje ciało 11-letniego Frankiego Petersona. Oględzin dokonuje detektyw Ralph Anderson (w tej roli Ben Mendelsohn), który jest pogrążony w żałobie po śmierci swojego syna. Zeznania naocznych świadków i znalezione na miejscu dowody wskazują jednoznacznie, że winny zabójstwa jest lokalny nauczyciel i trener drużyny baseballowej Terry Maitland (Jason Bateman). Ralph zatrzymuje podejrzanego na oczach całego miasteczka, ale zastanawia go fakt, że Terry nie próbował zatrzeć śladów popełnionej przez siebie zbrodni. Niedługo potem, podczas przesłuchania, oskarżony przedstawia żelazne alibi, które wyklucza go z kręgu podejrzanych.

Tajemnicze okoliczności przerażającego morderstwa sprawiają, że Ralph postanawia włączyć do sprawy Holly Gibney (Cynthia Erivo). Choć czytelnicy znają bohaterkę z trylogii o „Panu Mercedesie” i jej telewizyjnej ekranizacji, w serialu „Outsider” zobaczą nową, niezależną od tamtej historii postać. Holly będzie prywatną detektyw, która znana jest z nietypowych metod pracy. Ralph ma nadzieję, że dzięki jej zdolnościom uda się wytłumaczyć to, co wydaje się być niewytłumaczalne. Wystawi to jednak na próbę całą jego wiedzę o otaczającym świecie.

„Jedną z form fikcji, które od zawsze mnie fascynowały, jest opowieść detektywistyczna. Ale pomyślałem sobie: 'Mogę pójść z tym o krok dalej’. Książka zaczyna się od przywołania naszego rzeczywistego świata, a potem zostaje wprowadzony element nadprzyrodzony” – mówi Stephen King.

Oprócz Bena Mendelsohna, Cynthii Erivo i Jasona Batemana w serialu „Outsider” występują Bill Camp jako Howie Salomon, Mare Winningham jako Jeannie Anderson (żona Ralpha), Paddy Considine jako Claude Bolton (manager lokalnego klubu ze striptizem), Julianne Nicholson jako Glory Maitland (żona Terry’ego), Yul Vázquez jako Yunis Sablo (detektyw z Biura Śledczego stanu Georgia), Jeremy Bobb jako Alec Pelley (wynajęty przez Howiego prywatny detektyw) oraz Marc Menchaca jako detektyw Jack Hoskins.

Producentem serialu jest Ben Mendelsohn. Obowiązki producenta wykonawczego pełni Jason Bateman, który wyreżyserował dwa pierwsze odcinki. Autorem scenariusza opartego na powieści Stephena Kinga jest Richard Price, który jest także producentem wykonawczym serialu. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią również Andrew Bernstein, Marty Bowen w imieniu spółki Temple Hill Entertainment, Jack Bender, Michael Costigan z Aggregate Films i Dennis Lehane. Serial został wyprodukowany przez prowadzoną przez Jasona Batemana spółkę Aggregrate Films, Temple Hill Entertainment i Civic Center Media we współpracy z MRC Television.

Polska premiera dwóch pierwszych odcinków „Outsidera” odbędzie się 13 stycznia w HBO i HBO GO. Na antenie HBO odcinki wyemitowane zostaną równolegle z amerykańską premierą, czyli odcinek pierwszy o godz. 3:00 nad ranem, a odcinek drugi o godz. 4:00 nad ranem. Powtórka zaplanowana została tego samego dnia od godz. 20:10. Oba odcinki dostępne będą od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Poniżej możecie zobaczyć materiał z planu „Outsidera”:

Plakat promujący serial „Outsider” na podstawie powieści Stephena Kinga:

[am]
źródło: HBO

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film