Opublikowano zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”

13 grudnia 2021

Wytwórnia Warner Bros. Pictures udostępniła pierwszy zwiastun długo wyczekiwanej trzeciej odsłony filmowej serii „Fantastyczne zwierzęta” osadzonej w świecie Harry’ego Pottera. „Tajemnice Dumbledore’a” mają trafić do kin w kwietniu 2022 roku, a tymczasem możemy obejrzeć zapowiedź tej produkcji.

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” to trzecia część filmowej sagi stworzonej przez J.K. Rowling, która rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach z Harrym Potterem.

Profesor Albus Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Jak podpowiada zwiastun, w filmie będziemy mogli powrócić do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a także do Hogsmeade. Na ekranie pojawi się też Albus Dumbledore w podeszłym wieku, którego znamy z filmów o Harrym Potterze. „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” to jednak nie tylko sentymentalne powroty, ale również nowości. Zapowiedź pozwala zobaczyć po raz pierwszy Madsa Mikkelsena w roli Gellerta Grindelwalda przejętej po Johnnym Deppie. Nie brak też nowych postaci, które dołączają do znanej fanom obsady.

W filmie ponownie zobaczymy Eddiego Redmayne’a, Jude’a Lawa, Ezrę Millera, Dana Foglera, Alison Sudol, Calluma Turnera i Katherine Waterston. Reżyserem „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a” po raz kolejny został David Yates. Po wpadkach fabularnych w „Zbrodniach Grindelwalda” w poprawianiu scenariusza J.K. Rowling wspomógł Steve Kloves. W ekipie znaleźli się też operator George Richmond, scenografowie Stuart Craig i Neil Lamont, projektantka kostiumów Colleen Atwood, jak również wieloletni montażysta Yatesa Mark Day. Muzykę skomponował James Newton Howard.

Międzynarodowa premiera kinowa przewidziana jest na 7 kwietnia 2022 roku, zaś w Ameryce Północnej film zostanie pokazany 15 kwietnia 2022 roku. Obraz będzie rozpowszechniany na całym świecie w wybranych kinach i kinach IMAX.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Fantastycznych zwierząt: Tajemnic Dumbledore’a”:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film