Ogłoszono plany przeniesienia na ekran cyklu powieści o Kay Scarpetcie autorstwa Patricii Cornwell

2 grudnia 2016

kay-scarpetta-trafi-na-ekran
Phyllis Nagy (na zdj.), scenarzystka nominowanego do Oscara filmu „Carol”, podpisała umowę, na mocy której zajmie się przygotowaniem skryptu niezatytułowanej jeszcze adaptacji prozy Patricii Cornwell.

Główną bohaterką filmu będzie doktor Kay Scarpetta, lekarka sądowa, która pierwszy raz pojawiła się na kartach powieści „Post mortem” w 1991 roku. Postać ta tak spodobała się autorce i czytelnikom, że powróciła w dwudziestu trzech kolejnych książkach i stanowiła inspirację do stworzenia takich seriali, jak „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Czas wreszcie, żeby doczekała się własnej produkcji.

kay-scarpetta-ksiazki1

Projekt zostanie zrealizowany pod patronatem studia Fox, które posiada prawa do ekranizacji całej serii kryminalnych książek Cornwell. Włodarze amerykańskiej wytwórni wierzą, że ewentualny sukces filmu może być podstawą do stworzenia zupełnie nowej franczyzy z wyrazistą postacią kobiecą. Produkcją widowiska zajmie się Mark Gordon, pełniący podobną rolę przy realizacji „Szeregowca Ryana”, „Rekinów wojny” czy nadchodzącej adaptacji „Morderstwa w Orient Expressie” Agathy Christie.

kay-scarpetta-ksiazki2

Patricia Cornwell to amerykańska pisarka i dziennikarka, która piastowała stanowisko dyrektorki oddziału medycyny sądowej w National Forensic Academy. Pracowała również jako reporter zajmujący się tematyką kryminalną, nic zatem dziwnego, że w swoim bogatym dorobku literackim dużo miejsca poświęca właśnie tej tematyce. Za powieść „Post mortem” rozpoczynającą cykl poświęcony doktor Kay Scarpetcie pisarka została nagrodzona prestiżowymi nagrodami z dziedziny literatury kryminalnej ? Edgar Award, Anthony Award, Creasey Award oraz Macavity Award. Pozostaje nam wypatrywać równie udanej ekranizacji jej prozy.

Książki o doktor Kay Scarpetcie ukazały się w Polsce nakładem wydawnictw Prószyński i S-ka oraz Albatros.

[mw]

Tematy: , ,

Kategoria: film