Oficjalny zwiastun i pierwsze zdjęcia z serialu „Młody Wallander” inspirowanego prozą Henninga Mankella

17 sierpnia 2020

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun i pierwsze zdjęcia z serialu „Młody Wallander” opowiadającego o początkach słynnego detektywa z kart powieści Henninga Mankella. Światowa premiera produkcji zapowiedziana jest na 3 września.

W „Młodym Wallanderze” twórcy snują nową wersję opowieści o losach Kurta Wallandera. Główny bohater prowadzi swoje pierwsze, fascynujące śledztwo. W serialu poznajemy Kurta jako dwudziestoparoletniego, świeżo upieczonego policjanta i obserwujemy zawodowe i osobiste doświadczenia, które go ukształtowały.

Anglojęzyczny serial składa się z sześciu odcinków i rozgrywa we współczesnej Szwecji, a występują w nim zarówno brytyjscy, jak i szwedzcy aktorzy. Rolę Wallandera, w którego wcześniej wcielili się już Krister Henriksson, Rolf Lassgård, Kenneth Branagh i Lennart Jähkel, powierzono Adamowi Pålssonowi.

„Szukaliśmy aktora wielkiego kalibru. Kogoś, kto mógłby nosić płaszcz noszony wcześniej przez niektórych legendarnych aktorów, szanując ich wspaniałe wykonania, a jednocześnie wprowadzając własne, unikalne i współczesne podejście do tej kultowej postaci. Imponująca praca i bezwarunkowe oddanie roli uczyniły z Adama oczywisty wybór” – powiedziała Berna Levin, dyrektor kreatywna firmy Yellowbird UK i producentka serialu.

„To dla mnie największy zaszczyt móc zagrać młodego Kurta Wallandera i zgłębiać decydujące wydarzenia z życia tego złożonego, zdeterminowanego bohatera, którego stworzył genialny Henning Mankell” – skomentował Adam Pålsson. „Jestem przekonany, że nasza nowa wersja będzie rezonować zarówno w Szwecji, jak i wśród publiczności na całym świecie” – dodał.

Za reżyserię „Młodego Wallandera” odpowiadają Ole Endresen i Jens Jonsson. Scenariusz napisali: Benjamin Harris, Jessica Ruston, Anoo Baghavan i Ben Schiffer. W obsadzie, oprócz Adama Pålssona, znaleźli się Richard Dillane (jako komisarz Hemberg), Leanne Best (Frida Rask), Ellise Chappell (Mona), Yasen Atour (Reza), Charles Mnene (Bash), Jacob Collins-Levy (Karl-Axel Munck), Alan Emrys (Gustav Munck) i Kiza Deen (Mariam).

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Młodego Wallandera”:

[am]
fot. (1,4) Johan Paulin/Netflix, (2,3,5) Andrej Vasilenko/Netflix

Tematy: , , , ,

Kategoria: film