Oficjalne zdjęcia i krótka zapowiedź serialowej ekranizacji „NOS4A2” Joego Hilla

12 lutego 2019


Stacja AMC uchyla rąbka tajemnicy na temat zapowiadanego na lato serialu na podstawie powieści grozy „NOS4A2” Joego Hilla. W sieci udostępniono pierwsze zdjęcia z ekranizacji oraz krótką zapowiedź filmową, która być może zostanie wykorzystana w czołówce telewizyjnej produkcji.

Tytuł powieści „NOS4A2” wymówiony po angielsku kojarzy się z klasycznym filmem „Nosferatu ? symfonia grozy” z 1922 roku w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua, który opowiadał o przypominającym Drakulę wampirze, hrabim Orloku. W rzeczywistości jednak Joe Hill nie nawiązuje wprost do fabuły tego dzieła, a jedynie puszcza oko do miłośników gatunku. W jego książce NOS4A2 to numer rejestracyjny rolls-royce’a, którym jeździ postrach ludzi, Charlie Manx, przypominający wampira upiór karmiący się duszami dzieci.

„To rodzaj zabawy z konwencją wampiryczną. Charlie Manx przypomina wampira, ale nie jest typem wampira, jaki mogliśmy wcześniej oglądać. On nie wysysa krwi, on wysysa dusze” ? mówi Jami O?Brien, showrunnerka i jedna z producentek wykonawczych serialu.

Ci, którzy czytali powieść Hilla, wiedzą, że na drodze Manksa stanie Victoria McQueen, dziewczyna zdeterminowana, aby uratować ofiary, które wpadły w jego ręce. Bohaterka posiada niezwykły dar, dlatego upiór zdaje sobie sprawę, że jak najszybciej musi znaleźć sposób na pokonanie tak niebezpiecznej przeciwniczki.

Pierwszy sezon serialu składa się z 10 odcinków. Jeśli produkcja okaże się sukcesem, O’Brien planuje rozszerzyć świat stworzony przez Hilla. „Nie ma ograniczeń, co do liczby osób, które moglibyśmy spotkać, posiadających ciekawe moce czy zamieszkujących ciekawe miejsca” ? twierdzi showrunnerka. Wszystko zatem w rękach widzów. Premiera serialu zapowiadana jest na lato.

W głównych rolach w „NOS4A2” występują: Ashleigh Cummings (jako Vic McQueen), Zachary Quinto (Charlie Manx), Olafur Darri Olafsson (Bing Partridge), Virginia Kull (Linda McQueen) i Ebon Moss-Bachrach (Chris McQueen).

Poniżej możecie zobaczyć krótką zapowiedź serialu „NOS4A2”:

Pierwsza oficjalne zdjęcia promujące produkcję AMC:

Powieść „NOS4A2” Joego Hilla ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros:

[am]
fot. AMC

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film