„Obsesja Eve” ? serial inspirowany książką Luke?a Jenningsa powraca z trzecim sezonem. Premiera już 13 kwietnia

10 kwietnia 2020


Sandra Oh oraz Jodie Comer wracają jako dwie uzależnione od siebie silne osobowości, które nieustannie prowadzą niebezpieczną grę w kotka i myszkę. Premiera trzeciego sezonu serialu „Obsesja Eve” inspirowanego książką Luke?a Jenningsa odbędzie się w HBO GO już 13 kwietnia.

„Obsesja Eve” to historia dwóch kobiet ? agentki Eve oraz psychopatycznej zabójczyni Villanelle, które łączy skomplikowana relacja. Produkcja powstała na podstawie czterech nowel Luke?a Jenningsa, które potem ukazały się w zbiorczym tomie. Od początku jednak twórcy serialu dość swobodnie traktowali literacki oryginał. „Myślę, że serial ma zdecydowanie inny ton niż opowiadania. Powiedziałabym, że w opowiadaniach postać Eve była znacznie poważniejsza” ? skomentowała Sandra Oh, która wcieliła się na ekranie w tytułową bohaterkę. W drugim sezonie „Obsesji Eve” znalazła się zupełnie oryginalna historia, mimo że autor wydał w tym czasie drugą książkę. Własną fabularną drogą filmowcy idą też w sezonie trzecim.

Znów powracamy do historii dwóch bohaterek o burzliwej i brutalnej przeszłości. Łączy je obopólna obsesja na swoim punkcie, ale teraz każda z nich za wszelką cenę próbuje żyć własnym życiem. Eve odbudowuje swoje po tym, jak w Rzymie została postrzelona przez Villanelle i pozostawiona tam na śmierć. Była agentka przebywa teraz w ukryciu, a zabójczyni jest dla niej już tylko przeszłością, bowiem nigdy jej nie znajdzie. Villanelle także układa swoje sprawy, wierząc, że Eve nie żyje. Wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku, dopóki wstrząsająca śmierć nie sprawi, że losy kobiet znowu się przetną. Ponowne spotkanie będzie dla obu równie kosztowne. W grę wchodzić będą przyjaciele, rodzina i lojalność? a może nawet i ich własne dusze.

W trzeci sezonie ponownie zobaczymy Sandrę Oh jako Eve, Jodie Comer jako Villanelle i Kima Bodnię jako Konstantina. Możemy również liczyć na powrót Fiony Shaw, Seana Delaneya i Owena McDonnella. Do obsady dołączyło siedmioro nowych aktorów, m.in znana z „Gry o tron” Gemma Whelan, ale też Camille Cottin, Steve Pemberton i Predrag Bjelac. Producenci zdecydowali, że showrunnerką każdego sezonu będzie inna scenarzystka. Tym razem wybrano Suzanne Heathcote.

Serial „Obsesja Eve” wyróżniony został szeregiem nagród i nominacji, w tym dwukrotnie nominacją do Złotego Globu w kategorii „najlepszy serial obyczajowy”. Nagrodzono także odtwórczynie głównych ról. Jodie Comer uhonorowano za rolę Villanelle nominacją do Złotego Globu oraz nagrodą Emmy, Sandra Oh za swoją kreację Eve zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy.

Premiera trzeciego sezonu serialu „Obsesja Eve” odbędzie się w HBO GO już 13 kwietnia. Kolejne odcinki będą dodawane do serwisu co tydzień, w poniedziałki. Sezon liczy 8 odcinków. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun produkcji:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film