Nowa ekranizacja „Dżumy” Camusa będzie rozgrywać się w niedalekiej przyszłości. Zdjęcia do miniserialu ruszą w kwietniu

17 marca 2023

17 kwietnia rozpocznie się realizacja zdjęć do nowej ekranizacji „Dżumy” Alberta Camusa. Francuski nadawca publiczny France Télévisions podał więcej szczegółów na temat zapowiadanego miniserialu.

Na miesiąc przed wejściem na plan filmowy ujawniono pierwsze informacje na temat fabuły adaptacji, jak również obsadę i reżysera. Zapowiadany miniserial będzie składał się z czterech odcinków.

Podczas gdy oryginalna powieść rozgrywała się w Oranie w latach 40. XX wieku, tak nowa ekranizacja osadzona została w 2029 roku, w społeczeństwie, które dopiero co wyszło z fali epidemii koronawirusa i musi skonfrontować się z inną, groźniejszą zarazą.

Kiedy wszyscy nauczyli się żyć z powracającymi sezonowo wariantami COVID-u, w mieście na południu dochodzi do odkrycia nowej zarazy ochrzczonej mianem YP2. Nie mogąc zapewnić leczenia, rząd decyduje się chronić resztę kraju, zamknąć miasto, a następnie wprowadzić w czyn tajemniczy „Plan D”. Źródło tego potwornego przedsięwzięcia będziemy stopniowo odkrywać.

Reżyserem miniserialu będzie Antoine Garceau, który niedawno przeniósł na telewizyjny ekran „Cząstki elementarne” Michela Houellebecqa. W obsadzie znaleźli się Frédéric Pierrot, Hugo Becker oraz francusko-marokańska aktorka i piosenkarka Sofia Essaïdi.

Wybuch epidemii koronawirusa sprawił, że znacznie wzrosło zainteresowanie „Dżumą” Camusa. Jak wynika z danych Edistat, w samej Francji w 2020 roku sprzedało się 115 555 egzemplarzy kieszonkowego wydania opublikowanego pod marką Folio. W 2021 roku książkę nabyło już znacznie mniej osób, bo 47 523, ale nadal był to wynik wyraźnie lepszy niż w 2019 roku, gdy sprzedaż wynosiła zaledwie 22 240 egzemplarzy.

[am]
fot. Studio Harcourt


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film