Nowa animacja o przygodach młodego H.P. Lovecrafta. Głosy podłożą Mark Hamill i Christopher Plummer

20 stycznia 2017


Mark Hamill oraz Christopher Plummer użyczą głosów w animacji zatytułowanej „Howard Lovecraft and the Undersea Kingdom” (z ang. „Howard Lovecraft i Podmorskie Królestwo”). To już druga produkcja mająca opowiadać o przygodach twórcy Cthulhu w młodości. W kogo wcielą się utytułowani aktorzy?

Animowany projekt stanowić będzie ekranizację komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Bruce’a Browna i Dwighta L. MacPhersonsa. Reżyserią filmu zajmie się Sean Patrick O’Reilly, który ma już na koncie realizację animacji „Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom” (z ang. „Howard Lovecraft i Zamarznięte Królestwo”), a więc pierwszej z serii komiksowych adaptacji poświęconych dzieciństwu Lovecrafta.

Głosem Hamilla przemawiać będzie Henry Armitage, bibliotekarz Uniwersytetu Miskatonic, występujący chociażby w opowiadaniu „Zgroza w Dunwich”. Natomiast Christopher Plummer powróci do roli doktora Herberta Westa z pierwszej części filmu. W produkcji wystąpi również Doug Bradley (aktor znany najlepiej jako Pinhead z serii horrorów „Hellraiser”), który przeobrazi się w demonicznego Nyarlathotepa.

Historia ma być ponownie skierowana do młodszych widzów. Film będzie nietypowym połączeniem elementów z biografii mistrza grozy z motywami zaczerpniętymi z mitologii o Wielkich Przedwiecznych. Premiera przewidywana jest na koniec 2017 roku.

Na załączonej grafice: okładka komiksu „Howard Lovecraft and the Undersea Kingdom”.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film