Nowa adaptacja „Wiedźm” Roalda Dahla w reżyserii Roberta Zemeckisa. Zobacz zwiastun filmu

12 października 2020

„Wiedźmy” Roalda Dahla doczekały się nowej filmowej adaptacji w reżyserii Roberta Zemeckisa, twórcy takich kinowych przebojów, jak „Forrest Gump” czy „Powrót do przyszłości”. Do sieci trafił zwiastun tej produkcji.

W nowym filmie akcja przeniesiona została do Alabamy, zaś głównym bohaterem jest czarnoskóry chłopiec. W 1967 roku osierocony bohater zamieszkuje z kochającą babcią w miasteczku Demopolis. Kiedy chłopak i babcia spotykają zwodniczo piękne, lecz na wskroś diaboliczne wiedźmy, kobieta przezornie wyjeżdża z młodym podopiecznym do luksusowego kurortu nad morzem. Niestety, zjawiają się tam dokładnie wtedy, kiedy Wielka Wiedźma zwołuje swoje koleżanki z całego świata – rzecz jasna, pod przykrywką – w celu przeprowadzenia swojego niecnego planu.

Pełna mrocznego humoru, a zarazem wzruszająca historia powstała w oparciu o książkę Roalda Dahla. Jak zapowiadają producenci, fabuła została dostosowana do współczesnej publiczności. Scenariusz napisali Robert Zemeckis, Kenya Barris oraz Guillermo del Toro. Zemeckis i del Toro pełnią też funkcję producentów, wspólnie z Jackiem Rapke, Alfonso Cuarónem i Lukiem Kelly. Udział twórcy „Labiryntu fauna” i „Kształtu wody” w projekcie podyktowany jest faktem, że początkowo to właśnie on pracował nad przeniesieniem książki na ekran. Ostatecznie reżyserem obrazu został Zemeckis.

W filmie występują Anne Hathaway („Jeden dzień”, „Interstellar”) jako Jej Wysokość Wiedźma i Octavia Spencer („Służące”, „Kształt wody”), Stanley Tucci (seria „Igrzyska śmierci”, „Nostalgia anioła”) oraz Kristin Chenoweth („Gdzie pachną stokrotki”), narratorem zaś jest Chris Rock. Głównego bohatera gra Jahzir Kadeem Bruno.

Do ekipy po drugiej stronie kamery Zemeckis dobrał sobie wypróbowanych współpracowników, w tym operatora Dona Burgessa („Forrest Gump”), scenografa Gary’ego Freemana, montażystów Jeremiaha O’Driscolla i Ryana Chana, projektantkę kostiumów Joannę Johnston i kompozytora Alana Silvestri.

„Wiedźmy” doczekały się już ekranizacji w 1990 roku. Produkcja w reżyserii Nicolasa Roega z Anjeliką Huston i Rowanem Atkinsonem w obsadzie nie zarobiła w kinach znacznych pieniędzy, ale cieszyła się uznaniem krytyków i doczekała statusu kultowego filmu.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Wiedźm”. Data polskiej premiery nowej adaptacji na razie nie jest znana:

W Polsce powieść „Wiedźmy” Roalda Dahla opublikowało Wydawnictwo Znak:

[am]
źródło: Warner Bros. Polska

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film