banner ad

„NOS4A2” ? polska premiera serialu na podstawie powieści Joego Hilla zapowiedziana na 9 stycznia

13 grudnia 2019


Stacja AMC ogłosiła, że pierwszy sezon serialu „NOS4A2”, utrzymanego w gatunku horroru nadprzyrodzonego, będzie mieć polską premierę 9 stycznia 2020 roku. Drugi sezon zobaczymy w naszym kraju w czerwcu 2020, niedługo po premierze w USA.

„NOS4A2” to adaptacja bestsellerowej powieści Joego Hilla z 2013 roku o tym samym tytule. Serial skupia się na Vic McQueen (granej przez Ashleigh Cummings), utalentowanej dziewczynie, która odkrywa w sobie nadnaturalną umiejętność do odnajdywania zagubionych rzeczy. Ten dar sprawia, że wchodzi w drogę nieśmiertelnemu Charliemu Manxowi (granemu przez Zachary?ego Quinto). Manx posiada nadprzyrodzone moce, które pozwalają mu żywić się duszami dzieci, by zachować wieczną młodość. To, co z nich zostaje, zabiera do Christmaslandu (Gwiazdkowej Krainy) ? dziwacznego tworu swojej wyobraźni. Tu codziennie trwa Boże Narodzenie, a bycie smutnym jest wbrew zasadom. Vic stara się pokonać Manxa i uratować jego ofiary, ale sama musi uważać, by nie popaść w obłęd i nie stać się jedną z nich.

„Ten niesamowity serial wykorzystuje cały potencjał przerażającej powieści Joego Hilla. Całość jest sprawnie zarządzana przez Jami O?Brien, a role Zacharego Quinto, Ashleigh Cummings i reszty utalentowanych aktorów zasługują na największe uznanie” ? powiedział David Madden, szef ramówki Entertainment Networks Group i AMC Studios, po ogłoszeniu w tym roku, że serial będzie kontynuowany. „Od samego początku 'NOS4A2′ trzymał widzów w napięciu ? a teraz jesteśmy gotowi, by ponownie zanurzyć się w tę opowieść w drugim sezonie”.

„Jestem podekscytowana możliwością przeniesienia do telewizji dalszej części wspaniałej powieści Joego Hilla. Joe ma niespotykaną wyobraźnię” ? dodała Jami O?Brien. „Uwielbiam ten świat i te postaci, a nasi koledzy z AMC byli wspaniałymi partnerami. Jestem wdzięczna za to, że mogę być częścią świata NOS4A2”.

Producentami wykonawczymi serialu „NOS4A2” są showrunnerka Jami O?Brien („Fear the Walking Dead?, „Hell on Wheels: Witaj w piekle”), Lauren Corrao (dyrektor generalny Tornante Television) i Joe Hill. Poza Quinto i Cummings w serii występują Ólafur Darri Ólafsson jako Bing Partridge, Virginia Kull jako Linda McQueen, Ebon Moss-Bachrach jako Chris McQueen i Jahkara Smith (aka Sailor J) jako Maggie Leigh. Ekranizacja została wyprodukowana przez AMC Studios we współpracy z Tornante Television.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun pierwszego sezonu „NOS4A2”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film