banner ad

„Nocny recepcjonista” doczeka się kontynuacji? Scenarzyści pracują nad drugim sezonem serialu

8 marca 2017


Wielkie zainteresowanie ekranizacją „Nocnego recepcjonisty” Johna le Carrégo musiało zaowocować planami na kontynuację. Wcześniej były to tylko przypuszczenia, dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że faktycznie rozpoczęły się prace nad drugim sezonem!

Już w ubiegłym roku, niedługo po emisji serialu BBC, o ewentualnej kontynuacji wypowiadał się David Farr, scenarzysta „Nocnego recepcjonisty”, który zakomunikował, że „jest duża presja w tym temacie”, aczkolwiek jemu „osobiście odpowiada sposób, w jaki kończył się serial”. Przyznał, że choć sam nie jest zainteresowany ciągnięciem historii, „biorąc pod uwagę bohaterów, istnieje potencjał, aby stworzyć coś nowego, i jestem pewien, że ktoś wpadnie na właściwy pomysł”. Teraz okazuje się, że takie osoby najwyraźniej się znalazły.

Susanne Bier, reżyserka sześcioodcinkowej produkcji z Tomem Hiddlestonem w roli głównej, w rozmowie ze „Screen Daily” wyjawiła, iż „zespół scenarzystów” tworzy skrypt kolejnego sezonu. Prace nad scenariuszem są mniej więcej w połowie. Warto w tym miejscu podkreślić, że John le Carré nie napisał kontynuacji „Nocnego recepcjonisty”, filmowcy muszą więc wymyślić własną historię. Bier uznała to za wyzwanie, którego warto się podjąć. „Nie robilibyśmy tego, gdybyśmy nie czuli szansy na realizację czegoś jeszcze lepszego niż za pierwszym razem. Oczywiście możemy nie osiągnąć celu, ale myślę, że jeśli nie podejdziemy do tego z ambicją, to w ogóle nie ma sensu zabierać się za realizację” – wyjaśniła. „Wszyscy bardzo chcemy nakręcić ciąg dalszy, jednak absolutnie nie chcemy zrobić czegoś, co nie będzie dorównywać poziomem pierwszemu sezonowi. To byłby naprawdę bardzo zły pomysł”.

Na razie nie wiemy, czy do serialu powróci Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Olivia Colman i Elizabeth Debicki ? twórcy serialu są oszczędni w deklaracjach. Biorąc jednak pod uwagę, że popularność adaptacji to w dużej mierze również efekt świetnej gry wspomnianych aktorów, można się domyślać, iż raz jeszcze wcielą się w postacie z „Nocnego recepcjonisty”.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film