„Ninjababy” – adaptacja komiksu nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii w sierpniu w polskich kinach

19 lipca 2022

Dystrybutor Aurora Films informuje, że 19 sierpnia do polskich kin wejdzie film „Ninjababy” nakręcony na motywach powieści graficznej „Fallteknikk” norweskiej autorki Ingi Sætre. Obraz w reżyserii Yngvild Sve Flikke został wyróżniony w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii.

Główną bohaterką filmu jest Rakel (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp). Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można jej zarzucić, jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka.

Młoda kobieta staje przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać. I to nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki. Zostaje też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym.

Film „Ninjababy” oparty jest na motywach norweskiej powieści graficznej „Fallteknikk” Ingi Sætre. Z treścią koresponduje oryginalna forma nawiązująca do komiksu. W filmie pojawiają się niegrzeczne i zabawne animacje w stylu Davida Shrigleya. Wykonała je autorka komiksu, Inga Sætre.

„Od samego początku chcieliśmy, aby animacja była integralną częścią fabuły, a nie tylko dekoracją. Miała to być naprawdę mocna część wizualizacji, ale także narracji. Chcieliśmy, żeby to stanowiło element komediowy” – wyjaśnia reżyserka Yngvild Sve Flikke.

Premiera kinowa „Ninjababy” zapowiedziana jest na 19 sierpnia. Poniżej można zobaczyć zwiastun filmu:

[am]
fot. Marianne Bakke/Motlys

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film