banner ad

„Niezwyciężony” Roberta Kirkmana trafi na duży ekran! Zajmą się tym twórcy serialu „Kaznodzieja”

10 kwietnia 2017


Robert Kirkman to niebywale uzdolniony, ale przede wszystkim szalenie poczytny i rozchwytywany w Hollywood scenarzysta komiksowy. Znany najlepiej jako pomysłodawca „Żywych trupów” czy „Outcast: Opętanie”, ma na swoim koncie również nietypową serię superbohaterską „Invincible” (z ang. „Niezwyciężony”), o którą wreszcie upomniało się kino.

Oficjalnie ogłoszono bowiem, że komiks zostanie przeniesiony na duży ekran, a stanie się tak za sprawą Setha Rogena oraz Evana Goldberga. Duet twórców zajmie się nie tylko stworzeniem scenariusza filmu, ale również reżyserią oraz produkcją przedsięwzięcia. Widowisko powstaje pod patronatem wytwórni Universal Pictures. Rogen oraz Goldberg to miłośnicy komiksów, którzy w swojej karierze przenieśli już na ekran „Green Hornet”, a obecnie pracują nad serialem telewizyjnym na podstawie „Kaznodziei”.

W ekranizację „Niezwyciężonego” zaangażowany będzie również sam Robert Kirkman, który w następujący sposób odnosi się do projektu: „Od blisko dekady musiałem zmagać się z pytaniem 'Co z Niezwyciężonym?’ zadawanym przez fanów, którzy widzieli, jak serialowa adaptacja 'Żywych trupów’ w przeciągu ostatnich lat rozrosła się do rozmiarów multimedialnego monstrum. Odpowiedź zależała natomiast od tego, aby znaleźć jak najlepszy zespół ludzi do współpracy. I ta drużyna właśnie się pojawiła! Szanowni goście Goldberg i Rogen udowodnili, że są topowymi reżyserami dysponującymi umiejętnością pracy w kolektywie i tworzeniem wizualnych pereł pisanych jako niszczycielskie hity”.

Kirkman dodał także: „’Niezwyciężony’ jest zaskakującą, ostrą, szokującą, często też krwistą historią, która nie mogła trafić w lepsze ręce. Mając zespół składający się z Rogena, Goldberga oraz wytwórni Universal, jestem przekonany, że to będzie przykład kolejnego superbohaterskiego filmu, który udowodni, jak ekscytujący jest to gatunek i że może on przyciągać ludzi do kina jeszcze przez długie lata”.

Seria „Niezwyciężony” ukazuje się nieprzerwanie od 2003 roku. Głównym bohaterem serii jest Markus, z pozoru zwyczajny nastolatek, który tym różni się od swoich rówieśników, że jego ojciec, Omni-Man, jest najpotężniejszym superbohaterem na Ziemi. Chłopak dziedziczy po rodzicielu nadludzkie moce i poprzysięga jego wzorem chronić naszą planetę. Kirkman zapowiada zakończenie serii na 144. numerze, który powinien ukazać się w Stanach Zjednoczonych na przełomie 2017 i 2018 roku.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film