Nicole Kidman i Hugh Grant w zwiastunie miniserialu „Od nowa” nakręconego na podstawie książki „Nie chciałaś wiedzieć” Jean Hanff Korelitz

27 stycznia 2020


Stacja HBO udostępniła pierwszy zwiastun miniserialu „Od nowa” (ang. „The Undoing”) zrealizowanego na podstawie powieści „Nie chciałaś wiedzieć” autorstwa Jean Hanff Korelitz. W głównych rolach w tej produkcji występują Nicole Kidman i Hugh Grantem. Premiera miniserialu zapowiedziana jest na maj.

„Od nowa” to opowieść o Grace i Jonathanie Fraserach, którzy żyją tak, jak zawsze chcieli. Grace odnosi sukcesy jako terapeutka, kończy właśnie swoją pierwszą książkę. Jednak kilka tygodni przed publikacją jej życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami ? znika jej kochający mąż, który jak się okazuje nie był tym, za kogo go uważała. Na domiar złego sprawa ma charakter publiczny. W obliczu tych wydarzeń, Grace musi zbudować swój świat od nowa ? dla siebie i swojego syna.

Twórcą i showrunnerem serialu jest David E. Kelley, który odpowiada też za scenariusz produkcji. Dla niego to kolejna po „Wielkich kłamstewkach” historia o uprzywilejowanych, zamożnych ludziach, którzy uwikłani zostają w skandal. Intencją filmowca nie było jednak szukanie podobnych motywów. „Ciągnie nas do materiału, który nas fascynuje. W tej książce zainteresował mnie motyw i sedno zaprzeczenia, w którym żyli bohaterowie” ? oświadczył Kelley, dodając, że poza konstrukcją idealnego świata okazującego się ostatecznie tylko złudzeniem obie fabuły tak naprawdę nie mają za wiele wspólnego.

Reżyserką serialu jest wielokrotnie nagradzana Susanne Bier („Nocny recepcjonista”). Kelley powiedział, że przekazał jej jak największą kontrolę nad projektem. „Cokolwiek przynosiłam, przyjmował to i naprawdę słuchał” ? potwierdziła reżyserka.

W rolach głównych zobaczymy znaną z „Wielkich kłamstewek” Nicole Kidman oraz Hugh Granta, który niedawno też wystąpił na małym ekranie w miniserialu „Skandal w angielskim stylu”. W pozostałych rolach zagrali: Edgar Ramirez, Ismael Cruz Cordova, Matilda De Angelis , Lily Rabe, Noma Dumezweni, Noah Jupe, Sofie Gr?b?l oraz Donald Sutherland (jako ojciec głównej bohaterki, emerytowany finansista i kochający dziadek).

Producentami wykonawczymi serialu są Susanne Bier, David E. Kelley poprzez swoją spółkę David E. Kelley Productions, Nicole Kidman i Per Saari reprezentowani przez spółkę Blossom Films, Bruna Papandrea przez Made Up Stories, Stephen Garrett oraz Celia Costas.

Miniserial liczyć będzie 6 odcinków. Premiera zaplanowana została w HBO i HBO GO na maj. Wtedy też ukaże się wznowienie książki Jean Hanff Korelitz nakładem wydawnictwa Poradnia K. Poniżej zwiastun ekranizacji:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film